تزريق زير ناف و سپس ميل كردن يك قرص وياگرا (تقويت قواي جنسي) به شكل قابل توجهي قدرت بدني يك ورزشكار را ارتقا مي‌دهد.

کد خبر: ۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی لرستان ورزشی براي اولين بار تماشاگران امروز پرده از جديدترين شيوه‌ي دوپينگ در بين ورزشكاران برداشت. به احتمال بسيار زياد اين شيوه توسط ورزشكاراني افشا شد كه هم تيمي هاي آن‌ها از اين مدل غيراخلاقي استفاده مي‌كنند.

مشخص شدن دوپينگ به شيوه‌ي تزريق زير ناف تنها از طريق آزمايش خون امكان پذير است و متاسفانه كميته‌ي مبارزه با دوپينگ در كشور ما  تنها به آزمايش ادرار بسنده مي‌كند.

در چند سال گذشته پديده‌ي دوپينگ در بين ورزشكاران رواج شديدي داشته و به سرعت رو به افزايش است؛ به رغم محروميت‌هاي طولاني مدت باز هم برخي ورزشكاران اقدام به استفاده از مواد نيروزا و ممنوعه مي‌كنند.
در ليگ دسته اول فوتبال باشگاه هاي كشور به دليل عدم نظارت كافي،شبهات فراواني در خصوص دوپينگ بازيكنان به گوش مي‌رسد كه جديدترين مدل آن؛ تزريق آمپول زير ناف و استفاده از قرص وياگرا مي‌باشد؛ اين روش اگر چه در كوتاه مدت توان جسماني ورزشكار را افزايش مي‌بخشد اما از زاويه اي ديگر؛ ممكن است در ورزشكاراني كه با مشكلات قلبي و عروقي پنهان مواجه بوده اند، سكته‌هاي قلبي و مرگ  آني را به دنبال داشته باشد.
دوپینگ
دوپينگ با روح پاك ورزش در تضاد است و برخي ها براي بردن، حاضر هستند با اقدام پليد و نكوهيده‌ي خود، ورزش را به منجلاب فساد بكشانند.
شوربختانه نظارت دقيق و كاملي بر اين روند انجام مي‌گيرد. ستاد مبارزه با دوپينگ فدراسيون پزشكي ورزشي نيز به دليل مشكلات مالي و  كمبود امكانات قادر به كنترل و تست هاي لازم از ورزشكاران نيست، كه همين امر باعث مي‌شود برخي ورزشكاران با خيال راحت اقدام به استفاده از مواد ممنوعه نمايند.
تزريق زير ناف و ميل كردن يك قرص وياگرا چند ساعت قبل از مسابقه و لو نرفتن اين شيوه به دليل عدم امكانات، به سرعت در ميان ورزشكاران رو به افزايش است.
مسوولين وزارت ورزش و فدراسيون پزشكي ورزشي و همچنين فدراسيون فوتبال مي بايست با عزمي جدي تمهيدات لازم را جهت برخورد با اين پديده ي شوم بينديشند.
 
 رضا طولابیرضا طولابي
 
انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده