داور بین المللی کوراش:

داور بین المللی کوراش کشورمان گفت: هدف و نیت رییس فدراسیون جودو و کوراش کشور از بین بردن شخصیت و نام پر آوازه آرش میر‌اسماعیلی است.

کد خبر: ۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰

حمیدرضا جعفر در گفت و گو با پایگاه خبری، تحلیلی لرستان ورزشی اظهار کرد: آرش میر‌اسماعیلی تنها بچه لرستان و خرم آباد نیست، بلکه ایشان یک چهره ملی است و مردم ایران جودو را با آرش میر‌اسماعیلی می‌شناسند.

وی افزود: همان‌طور که فوتبال ایران را با علی دایی، وزنه برداری را با رضا‌زاده و سیلمی و کشتی ما را با نام پهلوان تختی می‌شناسند، جودو ایران نیز با آرش میراسماعیلی اعتبار پیدا می‌کند.

داور بین المللی کوراش کشورمان بیان کرد: اگر در زمانی که آرش داشت به رأی داوران در حین مسابقات جهانی کوراش اعتراض می‌کرد، رییس فدراسیون ما از جایش بلند می‌شد و میراسماعیلی را آرام می‌کرد این اتفاقات به وقوع نمی‌پیوست و آرش نیز 5 سال محروم نمی‌شد.

جعفر تصریح کرد: حتی دبیر فدراسیون نیز اگر حاذق و لایق بود می‌توانست در کنترل میراسماعیلی نقش داشته باشد و بین میر اسماعیلی و رییس فدراسیون میانجی‌گری کند تا این اختلافات دامن گیر ورزش جودو کشورمان نشود.

وی گفت: عده‌ای در فدراسیون فقط از مهمانان خارجی که به فدراسیون می‌روند عکس یادگاری می‌گیرند و آن‌ها را نیز بدرقه می‌کنند، اما به خودشون زحمت استقبال یا بدرقه مهمانان مسابقات بین المللی کوراش که در خرم‌آباد برگزار شد را ندادند.

داور بین المللی کوراش کشورمان که از ابتدا در جریان برگزاری مسابقات جهانی کوراش بوده است، اظهار کرد: رییس و دبیر فدراسیون جودو و کوراش کشورمان میراسماعیلی را در برگزاری این مسابقات، تنها گذاشتند و باعث شدند تا میراسماعیلی به تنهایی مسابقات را برگزار کند و این کارهای حجیم و پر استرس باعث شد تا او دست به اعتراض در حین مسابقات بزند و محروم شود.

حمید‌رضا جعفر بیان کرد: آرش میراسماعیلی با برگزاری مسابقات جهانی کوراش، سربلندی را برای کشورمان و خود فدراسیون به ارمغان آورد، اما عده‌ای در فدراسیون با کار شکنی و ایجاد حاشیه این عزت را که نصیب کشورمان شد به هدر دادند و الان نیز به دنبال از بین بردن میراسماعیلی هستند.

وی افزود: برخی به دنبال این هستند مسابقات جهانی کوراش را یک کار سیاسی جلوه دهند، اما باید بگویم که میراسماعیلی برای تبلیغات نیاز به برگزاری این چنین رویدادی ندارد، چرا که همه آرش را می‌شناسند و با او به خوبی آشنا هستند.

داور بین المللی کوراش کشورمان، میزبانی لرستان در مسابقات بین المللی کوراش را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در کمتر جایی از دنیا باید شاهد باشیم که تماشاگران، هم تیم داوران، هم مهمانان و هم تیم کشورشان را تشویق کنند و به کسی نیز بی‌احترامی نکنند  و این را من در خرم‌آباد شاهد بودم.

جعفر تصریح کرد: نواقصی که در مسابقات به وجود آمد، عامل پدید آورنده شان، فدراسیون جودو  و کوراش و شخص خود محمد علی رستگار بود که باعث ایجاد ناهماهنگی شد و الان خود را کنار کشیده و میر اسماعیلی را با همکاری برخی از رسانه‌ها به میدان کشانده است.

وی در خصوص گفت و گوی خود با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان نیز که از بخش خبری 19:15 دقیقه روز چهارشنبه هفته گذشته پخش شد، اظهار کرد: در آن مصاحبه بنده ابتدا انتقادات خودم را از عملکرد فدراسیون جودو و کوراش بیان کردم که باعث بروز مشکلاتی در برگزاری مسابقات جهانی کوراش شدند و به مشکلاتی اشاره کردم که به دلیل قصور و کم کاری فدراسیون به‌وجود آمدند؛ ولی متاسفانه عوامل آن، خبر را به شکلی به مخاطبات القا کردند که من لرستان را مقصر بی برنامه‌گی و مشکلات مسابقات معرفی کردم.

داور بین المللی مسابقات کوراش، گفت: طبق توافقات قبلی می‌بایست فدراسیون هزینه اعزام داوران، مهمانان و ورزشکاران خارجی را تا خرم آباد پرداخت می‌کرد، اما با توجه به این که فدراسیون اصلاً تدارکی برای تغذیه مهمانان در طول سفر به خرم‌آباد را ندیده بود، خود بنده مبلغی را برای تغذیه مهمانان هزینه کردم که با میانجی‌گری آرش میر‌اسماعیل بعد از چند روز از پایان مسابقات، آن را به من پرداخت کرد. این در حالی بود که رستگار در قبل از مسابقات شخصاً در جمع داوران اظهار کرد که تمام تداراکات را برای اعزام داوران را متقبل خواهیم شد.

حمید‌رضا جعفر بیان کرد: تنها کار رییس فدراسیون، تعطیل کردن فدراسیون در روز چهارشنبه قبل از مسابقات بود که همه کارکنان وابسته به خود را با هزینه فدارسیون به خرم‌آباد آورد و هیچ گونه کاری نیز انجام ندادند و فقط نظاره‌گر مسابقات بودند.

وی افزود: ما انتظار داشتیم، وزیر ورزش که باید در این مسابقات به عنوان یک لر از مسابقات پشتیبانی و حمایت می‌کرد، حتی به خرم آباد نیز نیامد و علی رغم برنامه‌ریزی‌هایی که شده بود، حتی معاون خود آقای سجادی را نیز نفرستاد.

داور بین‌المللی کوراش گفت: از همه برگزار کنندگان مسابقات جهانی کوراش در خر‌م‌آباد تشکر می‌کنم که جای هیج بحثی را نگذاشتند و با تمام توان از مهمانان، داوران و تیم‌های خارجی استقبال و پذیرایی کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده