آرش میر اسماعیلی در واکنش به صدور حکم عجیب و غیرمنتظره کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون جهانی کوراش بیانیه ای منتشر کرد.

کد خبر: ۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان در پی انتشار حکم کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون جهانی کوراش مبنی بر محرومیت 5 ساله آرش میراسماعیلی - دبیر ستاد برگزاری مسابقات جهانی در ایران، وی با انتشار بیانیه ای، ضمن اعلام رسمی اعتراض خود بر پیگیری موضوع تا لغو حکم صادر شده و عذرخواهی نهادهای مربوط تاکید کرد.

* متن بیانه به شرح زیر است: 

در حالی که برگزاری مسابقات جهانی در ایران(شهر خرم آباد) همچنان به لحاظ کیفیت و کمیت مورد تاکید و تصریح رسانه های خبری قرار دارد، در حالیکه بیش از 200 ورزشکار ، مربی و … از 23 کشور جهان یکی از بزرگترین اجتماعات ورزشی تاریخ این رشته را شکل دادند، در حالیکه کنگره و انتخابات فدراسیون جهانی با حضور نمایندگان 42 کشور دنیا با رعایت تمام استانداردها در کشورمان برگزار شد، انتشار خبر محرومیت نمایندگان ورزش ایران باعث تعجب و شگفتی است. این در حالی است که طبعا آنچه به عنوان حواشی مسابقات در حکم کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون جهانی آمده، تنها تکیه کردن بر اتفاقی است که از اتفاق برگزار کنندگان ایرانی مسابقات با تمام وجود در پی خاتمه دادن به آن بودند.

آرش میر اسماعیلی

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: پیرامون جزییات ماجرای فوق و اقدام غیر منتظره کمیته اخلاق فدراسیون جهانی به زودی در نشستی به حضور نمایندگان رسانه‌ها سخن خواهیم گفت، اما آنچه امروز و در وهله نخست باید مورد توجه قرار گیرد این است که این حکم نه فقط حکم محرومیت یک فرد که زیر سؤال بردن توانایی مدیریت ورزشی ما آن هم در شرایطی است که صدها جوان تلاشگر ایرانی در کنار مدیران ملی و محلی با بالاترین توان و از خودگذشتگی، دست به دست هم دادند و روزهایی تاریخی را برای ورزش کوراش رقم زده بودند. آن اعتراض هم نه فقط یک اعتراض به تصمیم عجیب داوران که اعتراض به زیرپاگذاشته شدن حق مسلم یک ورزشکار ایرانی بود.

آرش میراسماعیلی در بخش پایانی بیانیه خود با اشاره به مجموعه سختی هایی که میزبانی مسابقات جهانی برای اهالی خرم آباد پدید آورد، ضمن تشکر مجدد از مردم این شهر، تصریح کرد: مطمئنا اگر همیاری و همدلی همشهری های عزیز من نبود، رقم زدن چنین رویدادی، با چنین ابعادی میسر نبود، اما به نظر می رسد همین حضور باشکوه و تهدید شدن بسیاری از کشورهایی که خود را مالک و حاکم بلامنازع کوراش در دنیا می دانستند، زمینه صدور چنین حکم عجیبی را پدید آورده است.

به همین دلیل و با استناد به تعصب همیشگی ام نسبت به مردم و سرزمینم از تمام توان و اعتبار خود برای احقاق حق و نشان دادن حقیقت استفاده خواهم کرد و به همه نشان خواهیم داد که ایران می تواند و باید نقش موثر خود را در کوراش جهانی ایفا کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 4
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
2
0
هر استانی که پهلوان یا نام آور یا ... داره از اون حمایت میکند ولی متاسفانه استان ما مخرب هست
رضا عزیزی- مقیم تهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
2
4
آقای میر اسماعیلی برای برپایی مسابقات کوراش که به میزبانی لرستان برگزار شد خیلی زحمت کشیدند و یه ته در مقابل فشار برخی از عوامل فدراسیون و وزرات ورزش ایستادند تا میزبانی رو به لرستان بیاورند. اما کجا هستند مردمی که قدردان باشند
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
0
7
از سنگ پراكني در بازي خيبر و الومينيوم تا اتفاق عجيب و غريب در جريان مسابقات جهاني كوراش!اين دو حركت ناشايست ضربه بدي به فرهنگ و ورزش لرستان وارد كردند كه به راحتي قابل جبران نيستند.
محمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
3
5
آرش میر اسماعیلی در قلب مردم ایران و لرستان قرار دارد......

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده