سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد به عنوان سیزدهمین سازمان تابعه شهرداری با حضور جمعی از مسئولان استان فعالیت رسمی خود را در دو بخش فرهنگی و ورزشی آغاز کرد و کمک یکی میلیارد تومانی خود را از شهردار گرفت.

کد خبر: ۷۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد که به منظور ساماندهی به فعالیت های ورزشی و ارئه خدمات فرهنگی فعالیت خود را در مرکز استان آغاز کرده است، که از چند سال پیش تاکنون وعده شهرداران گذشته خرم آباد بوده است.

از جمله وظایف حوزه ورزشی این سازمان می توان به ساماندهی و مدیریت سالن‌های ورزشی زیر مجموعه شهردای خرم‌آباد، نهادینه کردن فرهنگ ورزش در سطح جامعه، فراهم کردن بسترهای ورزشی برای مشارکت شهروندان در تفریح و ورزش، ساماندهی تشکل‌های ورزشی در محله‌ها، شناسایی و تقویت پتانسیل‌‌های ورزشی شهروندان، توسعه ورزش‌های سنتی و بومی محلی، ایجاد اماکن ورزشی، کمک به ورزش همگانی، همکاری با هیات های ورزشی وغیره است که توسط معاونت ورزشی این سازمان پیگیری می‌شوند.

ضمن این که در بخش فرهنگی نیز برنامه های نظیر اشاعه فرهنگ شهر نشینی، انتشار نشریه عمومی با هدف اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، ساماندهی تبلیغات شهری، افزایش نشاط  و شادابی در جامعه و همکاری با سازمانی های مربوط در بحث فرهنگی است.

شهردار خرم آباد در آیین افتتاحیه "سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم آباد"، گفت: برای آغاز فعالیت این سازمان مبلغ یک میلیلارد تومان اختصاص داده ایم.

یحیی عیدی بیرانونداظهار کرد: سازمان فرهنیورزشی شهرداری خرم آباد، ظرفیت های متنوعهی برای کمک به ورزش  کردن دارد که امیدواریم، اهالی ورزش خرم آباد بتوانند از ظرفیت و بودجه‌های این سازمان استفاده کافی را ببرند.

وی با اشاه به این که یکی از وظایف شهرداری‌ها پرداختن به امر فرهنگی ورزشی و حتی هنری است، افزود: شهرداری می بایست بخشی از بودجه را باید برای کارهای فرهنگی ورزشی صرف کند که با تشکیل این سازمان، از این به بعد شاهد خواهیم بود، مدیریت خوبی در این حوزه صورت خواهد گرفت.

عیدی بیرانوند با بیان اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‎آباد به تصویب وزارت کشور رسیده است، گفت: تاکنون برای ایجاد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، ساختمان مورد نظر تهییه شده است و کارکنان آن نیز مشخص شده اند که در آینده با تصویب شورای محترم اسلامی شهر بودجه آن را تصویب خواهیم کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده