دبیر هیات نابینایان لرستان:

دبیر هیات نابینایان لرستان گفت: مونع و مشکلات ورزشکاران نابینا در لرستان در دو حوزه زیر ساختی و مالی تقسیم بندی می‌شوند.

کد خبر: ۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰

اسماعیل مریدی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان اظهار کرد: در استان ما هیات نابینایان لرستان در 7 رشته ورزشی ویژه آقایان و 2 رشته ورزشی ویژه بانوان در حال فعالیت است.

وی افزود: هم اکنون ورزشکاران ما در رشته های گلبال، فوتبال کم بینایان، شطرنج، جودو، شنا و دوومیدانی در حال فعالیت هستند که تا پایان امسال نفرات آماده آن‌هادر قالب تیم لرستان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام خواهند شد.

دبیر هیات نابینایان لرستان بیان کرد: طبق آمارهای موجود در استان، نزدیک به 13 هزار فرد کم بینا و نابینا وجود دارد که از میان 5 هزار نفر آنها می توانند در قالب هیات ما به ورزش های مختلف بپردازند.

مریدی زاده بیان کرد: متاسفانه به علت مشکلات فراوانی که در بحث ورزشکاران نابینا و کم بینا وجود دارد، در لرستان تنها 95 نفر روی به فعالیت های ورزشی آورده اند.

وی تصریح کرد: در لرستان با وجود این که ما مخاطبان خاص خود را داریم، اما هیچ گونه سالن تخصصی نداریم و این یکی از مشکلات ما حساب می شود.

دبیر هیات نابینایان لرستان اظهار کرد: اگر بخواهیم هر برنامه ای برای همگانی کردن ورزش در بین نابینایان و کم بینایان داشته باشیم، نیازمند فضای مطلوب ورزشی است که این بحث به یکی از مشکلات ما تبدیل شده است.

مریدی زاده گفت: هیات نابینایان لرستان در شرایط کنونی نه خانه تخصصی دارد، نه منابع در آمدی دارد و نه هزینه های خود را از اداره ورزش و جوانان لرستان دریافت کرده است.

وی افزود: ورزشکاران ما عمدتاً به دلیل مشکلات مالی که دارند، نیازمند کمک مالی برای ورزش کردنشان هستند و بهره مندی از سرویس‌های ایاب و ذهاب، تجهیزات ورزشی مناسب، سالن تخصصی و اعزام به مسابقات ورزشی مهم ترین مطالبه آنان به شمار می‌آید.

دبیر هیات نابینایان لرستان افزود: امیدواریم مسئولان استان، در راستای حمایت از ورزشکاران نابینا و کم بینا، حداقل خواسته های ما را محقق کند تا بتوانیم بیش از گذشته در خدمت این قشر از ورزشکاران استان باشیم.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده