همه شما علي بيرانوند را مي‌شناسيد. دروازه بان جوان نفت تهران که دو سال قبل در برنامه ماه عسل حاضر شد و با صحبت‌هايش همه را غافلگير کرد. علي بيرانوند که پس از اتمام ليگ چهاردهم حرف و حديث‌هاي زيادي مبني بر انتخاب تيمش وجود داشت، در نفت تهران باقي ماند تا يک فصل ديگر با علي منصوريان کار کند.

کد خبر: ۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان همه شما علي بيرانوند را مي‌شناسيد. دروازه بان جوان نفت تهران که دو سال قبل در برنامه ماه عسل حاضر شد و با صحبت‌هايش همه را غافلگير کرد. علي بيرانوند که پس از اتمام ليگ چهاردهم حرف و حديث‌هاي زيادي مبني بر انتخاب تيمش وجود داشت، در نفت تهران باقي ماند تا يک فصل ديگر با علي منصوريان کار کند. فرصتي دست داد تا با اين دروازه بان دوست داشتني همکلام شوم.

گلر استقلالی:همسرم نمی گذارد عمل زیبایی کنم

او در ميان سئوالات ريز و درشتم قرار گرفته بود، لابه لاي مصاحبه‌اش دوباره لو داد که از کودکي عاشق استقلال بوده و منتظر فرصتي است تا در تيم محبوبش بازي کند آن هم براي مدتي طولاني! البته او علايق ديگرش را نيز برايمان رو کرد و در طول مصاحبه اصرار داشت که بنويسيم علي بيرانوند هيچ‌گاه گذشته‌اش را فراموش نمي‌کند. جالب است بدانيد بيني کمي بزرگ! او سوژه‌ اصلي مصاحبه ما شده بود.

اصرار از من که چرا بيني‌ات را عمل نمي‌کني و انکار از بيرانوند! البته در انتها مشخص شد علي آقا از ترس همسرش سمت جراحي بيني نمي‌رود وگرنه ته‌دلش بدش نمي‌آيد کمي به زيبايي ظاهرش رسيدگي کند. حسرت او براي جراحي زيبايي آنجا مشخص مي‌شود که لابه‌لاي صحبت‌هايش آرزو مي‌کند روزي در تمرين يک نفر بيني‌اش را بشکند!   تا عذرش براي جراحي زيبايي موجه باشد.

جالب است بدانيد اين دروازه‌بان ملي‌پوش متولد سال۷۱ در خرم‌آباد است که در ۱۸ سالگي ازدواج کرده و حاصل اين ازدواج يک پسر بچه سه ساله به نام "برنا" مي‌باشد. او مدعي است در بين دروازه‌بانان ايراني رکورددار پرتاب توپ با دست است و با همين روش تا کنون هشت پاس گل داده است.   عليرضا برابر گوام هم درون دروازه تيم‌ملي ايستاد و البته به شدت بيکار بود. اين مصاحبه البته کمي تا قسمتي متفاوت است. شايد خوشتان بيايد...

فکر نمي کني نا هماهنگي‌هاي امسال باعث از بين رفتن صلابت نفت بشود؟ علي آقا (منصوريان) از لحاظ روحي تيم را جمع مي‌کند. او براي ما مثل سرمربي نيست مثل يک کاپيتان است. بچه‌ها به خاطر علي آقا سرشان را هم مي‌دهند. فصل پيش فاصله تيم اول و دوم ما کم بود. بعضي تيم‌ها هستند که به طور مثال يک بازي فجر سپاسي را مي‌برند بازي بعد همان يازده نفر دوباره در ترکيب هستند. تيم ما اينطور نبود. پيام صادقيان هم با ما تمرين مي‌کند. فکر مي‌کنم حضور او براي تيم مثبت خواهد بود. من مطمئن هستم او به روزهاي اوجش برمي گردد. محيط باشگاه نفت به شکلي است که باعث رشد صادقيان مي‌شود. به نظر من او از نفت به تيم ملي مي‌رسد.  

 قضيه کباب درست کردن منصوريان چيست؟

 بعضي وقت‌ها بعد از تمرين در همان زمين فوتبال تهرانسر براي بچه‌ها کباب درست مي‌کند يحيي گل محمدي هم همينطور بود. سيزده به در پارسال پيش زن و بچه اش نرفت کنار ما ماند و کباب درست کرد و با بچه‌ها واليبال بازي کرديم.   

آرزو داري با کدام مربي کار کني؟ 

خيلي دوست دارم با فرهاد کاظمي و فيروز کريمي کار کنم. هرکسي با اين دو کار کرده ، تعريف مي‌کند.  خيلي‌ها تو را با عابدزاده مقايسه مي‌کنند. تا به حال با او تمرين کردي؟ نه فقط از نزديک ايشان را ديدم. همين که من را با عابدزاده مقايسه مي‌کنند باعث خوشحالي ام مي‌شود.  با او برخورد هم داشتي؟ قبل از بازي راه آهن و نفت موقع گرم کردن پيش ايشان رفتم و اجازه گرفتم. خيلي دوست دارم به جايي برسم که مثل عابدزاده سال‌ها براي تيم ملي بازي کنم.  چقدر براي بازي در تيم ملي انگيزه داري؟ من سر تمرين تيم ملي خيلي زحمت مي‌کشم. به قدري جدي هستم که بازيکنان مصدوم مي‌شوند. البته از بازي نکردن ناراحت مي‌شوم و با تمرين کردن ناراحتي ام را از ياد مي‌برم. 

 فکر مي‌کني ويژگي مثبت علي بيرانوند چيست؟ 

من خيلي دوست دارم بازي کنم. هميشه از بازي کردن و پيشرفت سير نمي شوم. زماني که در نوجوانان نفت بودم آرزو داشتم با جوانان بازي کنم آنقدر پيشرفت کردم که مستقيم به اميدها رفتم. در همه مراحل تا به اينجا به دنبال پيشرفت بودم.  

چه مسيري را براي آينده ات ترسيم کردي؟

 الآن به جايگاهي رسيدم که بايد صبر کنم. هميشه آن حرف حسين فرکي که مي‌گفت اگر الآن بازي کني چند گل مي‌خوري محو مي‌شوي ، در ذهنم است.  

فکر مي‌کني در حال حاضر رقابت براي رسيدن به دروازه تيم ملي به چه شکل است؟

 هر کسي که الآن در تيم ملي است ، حقش بوده که به اين جا رسيده. اگر شش گلر در تيم ملي باشند من از همه آن‌ها کوچک تر هستم اما هر کسي که به تيم ملي بيايد با او رقابت مي‌کنم.  

دو سال پيش در برنامه ماه عسل خودت را با روايت خاصي معرفي کردي. از دو سال پيش تا الآن چه تفاوتي کردي؟ 

همه از من در مورد آن برنامه مي‌پرسند من هم ترسي از گفتنش ندارم. من سختي هايم را فراموش نمي کنم. علي بيرانوند از رفتگري و کارواش و کارگري به اينجا رسيد. عنايتي هم بعد از اين همه مدت مي‌گويد من پشت حرم امام رضا (ع) جوراب مي‌فروختم. او هم مي‌گويد هيچوقت گذشته را فراموش نکرده است. يادم نمي رود لباس رفتگري گرفته بودم چقدر براي من کوتاه بود. آن موقع در ميدان خزانه که ميدان شلوغي هم هست کار مي‌کردم. آن موقع پدر و مادر من نمي دانستند چه اتفاقاتي براي من افتاد.   

با مهدي رحمتي در ارتباط هستي؟ 

بله مهدي خيلي به من کمک کرد امسال هم تصميم داشتم از نفت بروم به من زنگ زد و گفت تو هنوز خيلي جواني تيمت در آسيا است و ... همين صحبت‌ها باعث شد بمانم.   

الآن کجا زندگي مي‌کني؟

 شهر قدس بودم الان به تهرانسر آمدم.   

اولين درآمدت از فوتبال چقدر بود؟ 

درآمد سال اول من ۸۰۰ هزار تومان بود که هفتصد هزار تومانش را براي پدر و مادرم فرستادم تا داخل زمينشان يک اتاق بسازند. الآن هم خوشبختانه پول جمع کردم برايشان خانه ساختم. من در شهر خودم چند زنداني را آزاد کردم و خرج ۱۰ خانواده نا توان را هم مي‌دهم.  

يک ميليارد پول پس انداز داري؟ 

نه اينقدر پول ندارم. قرارداد من نه سقف بود و نه کف بود، وسط بود. الآن انتظار مالي و معنوي از من بالا رفته البته پيشنهادات بالايي هم دارم.  

بالاترين پيشنهادت چقدر است؟ 

دو ميليارد تومان پيشنهاد دارم اما دوست دارم با نفت در آسيا باشم.  

چقدر به ظاهرت اهميت مي‌دهي؟

 من تنها بازيکني هستم که يک بار هم موهايم را حالت دار درست نکردم. وقتي حمام مي‌روم گاهي موهايم را فشني درست مي‌کنم اما وقتي بيرون مي‌آيم موهايم را عادي درست مي‌کنم. هيچ وقت مثل برخي بازيکن‌ها موهايم را خط نيانداختم.  

دوست داري بيني ات را عمل کني؟

 همسرم اجازه نمي‌دهد ، مي‌گويد بيني ام به صورتم مي‌آيد اما خيلي دوست دارم يک روز سر تمرين بشکند تا عمل کنم (با خنده). بيني من مثل آهن است بچه‌ها سر تمرين با پا رويش مي‌روند. خارج از شوخي مي‌ترسم اگر عمل کنم شجاعتم را براي حمله به توپ از دست بدهم. به طور کل بيني من نشانه شناختن علي بيرانوند است. وقتي در خرم آباد عينک مي‌زنم کسي من را نمي شناسد. 

 پرتاب‌هاي دست تو مورد توجه قرار گرفته است ، آيا اين قدرت پرتاب ژنتيکي است يا با تمرين به دست آمده؟ 

مطمئنا ژنتيکي است چون ما عشاير بوديم و کار با سنگ و ... تاثير دارد. البته هر روز بعد از تمرينات گروهي به صورت انفرادي هم تمرين مي‌کنم. 

 از بين گلرهاي دنيا ، کداميک را بيشتر قبول داري؟

 من کار مانوئل نوير را خيلي دوست دارم اما سبک دروازه باني من مثل ادوين فن درسار است.  

 دوست داري به يک تيم خارجي ترانسفر بشي؟ 

بله منتظرم حتي من را در گوني بيندازند و ببرند اما کسي نيست. (با خنده)  

 از کشورهاي حوزه خليج فارس هم پيشنهاد داري؟ 

بله از تيم‌هاي عربستاني دو پيشنهاد دارم اما مسئولان باشگاه گفتند دوست نداريم تو را به آنها بدهيم.  

پيشنهاد اروپايي هم داري؟ 

بله از ليگ دسته يک انگلستان هم پيشنهاد دارم. 

آيا به ياد داري که در دوره کدام مربي به خاطر بازي نکردن بيشتر از قبل ناراحت شده بودي؟

 بله گاهي در دوران حسين فرکي به خاطر بازي نکردن خيلي ناراحت مي‌شدم. 

 مدتي پيش حوالي باشگاه استقلال آفتابي شده بودي ولي سريعا اعلام کردي که براي کار ديگري به آنجا رفته بودي. 

يکي از دوستان نزديکم زنگ زد گفت بيا به فلان آدرس در مورد پيشنهادات صحبت کنيم من هم با آژانس رفتم وقتي به کوچه وارد شديم تابلو باشگاه استقلال را ديدم. بعد از دو روز متوجه شدم که از طرف خود باشگاه استقلال به من زنگ زده بودند. 

 باشگاه نفت واکنش جالبي به اين اتفاق نشان نداد؟

 من خودم سريع به باشگاه نفت زنگ زدم گفتم شما اول مطمئن شويد بعد بيانيه بدهيد. جلوي مسئولان باشگاه قسم خوردم که نمي دانستم آنجا باشگاه استقلال است ، آنها هم قبول کردند. 

 کلا دوست داري به استقلال يا پرسپوليس بروي؟ 

نمي توانم علاقه ام به اين تيم را کتمان کنم. من استقلالي هستم و دلم مي‌خواهد در استقلالي بازي کنم که علي منصوريان سرمربي اش باشد.   

زندگي سالم و ازدواج در سن پايين چه تاثيري در پيشرفت تو و رسيدن به جايگاه فعلي داشت؟ 

اگر دنبال حاشيه بودم الآن به اين جايگاه نمي رسيدم. الآن بعد از تمرين مجبورم که مستقيم به خانه بروم. زمان مجردي با ۱۵ نفر در يک خانه زندگي مي‌کرديم. يکي ساعت ۲ مي‌خوابيد يکي ساعت شش صبح. صبح‌ها دور ميدان آزادي تخم مرغ و سيب زميني پخته مي‌خورديم. آن دوره مجردي تاثير بدي در تغذيه و شرايط جسمي من داشت. سال اولي که در ليگ برتر بودم نامزد کردم و سال دوم هم ازدواج کردم. 

 بچه هم داري؟ بله يک پسر سه ساله به اسم برنا البته در شناسنامه اسم او طاها است.  

او هم استعداد دروازه باني دارد؟ نه به دايي هايش رفته قدش کوتاه است.

منبع: افکار نیوز

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده