در هفدهمین دوره از مسابقات قهرمانی کشور در سبک "شیتوریو کوبه اوزاکا" که در ورزشگاه تختی اصفهان طی روزهای پنجم و ششم شهریورماه برگزار شد، شاگردان "حبیب حسنوند" سرمربی تیم کاتای استان لرستان بار دیگر برای لرستان همیشه سرفراز لرستان افتخار‌آفرینی کردند‌.

کد خبر: ۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، کاتاروهای نونهال لرستان که در واقع به عنوان منتخبین کاتای استان در این دوره از مسابقات در دو رشته کاتای انفرادی و کاتای تیمی شرکت کردند، توانستند در کاتای انفرادی دو نفر فینالیست داشته باشند. 

دو کاتا‌روی استان لرستان پس از غلبه بر حریفان خود، در فینال مقابل هم به میدان رفتند که در پایان امیرحسین رحمتی به نشان طلا و محمد بهادری‌نژاد به نشان نقره و سبحان احمدی‌فرد نیز به برنز دست یافتند. 

تیم 3 نفره کاتای تیمی لرستان متشکل از محمد بهادری‌نژاد، نیما شریعتی‌فر و سبحان احمدی‌فرد در میان 32 استان کشورمان‌، با اقتدار بر تمامی حریفان غلبه کرده و بر سکوی اول تیمی قهرمانی کشور در سبک شیتوریو کوبه اوزاکا نیز ایستادند. 

سرمربی کاتای استان با بیان این که کاتای تیمی به هماهنگی، انسجام و یک‌پارچگی خاصی نیاز دارد اظهار داشت: از یک سال و نیم پیش تا کنون به صورت مستمر و مداوم پی‌گیر همسان‌سازی تکنیکی و وحدت رویه در اجرای هماهنگ و منظم تکنیک‌های پایه بوده‌ایم به طوری که هفته‌ها و ماه‌ها متحمل زحمات طاقت‌فرسایی شدیم تا این موفقیت به دست آید.

 حبیب حسنوند افزود: کاری که برای شکل‌گیری کاتای تیمی صورت گرفته است‌، با برنامه ریزی قبلی برای دست‌یابی به اهدافی متعالی و بلندمدت است و همین تیم در رده‌های سنی بالاتر یعنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در صورت تداوم تمرینات برای کاراته استان و به تبع برای کشورمان افتخارآفرینی خواهند کرد. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود یک سال و نیم است سالن اختصاصی نداریم و این وضعیت را بارها گوشزد نموده ایم ولی تا کنون اقدام عملی در این مورد صورت نگرفته است! 

حسنوند تصریح کرد: با وجود مدال‌آوری‌های متعدد در همین چندماهه اخیر در قم، اراک و در اصفهان مسئولین قول انجام را داده اند و این نیازمند سرعت بیشتری می باشد که قول به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان این که با وجود این‌چنین استعدادهای بالقوه‌ای، مسئولین باید به فکر سالن اختصاصی برای کاراته استان و به تبع برای کاتای تیمی لرستان باشند، افزود: به صورت موقت در سالنی که هیچ ربطی به کاتا ندارد‌، تمرین می کنیم واین رویه مدت یکسال ونیم است که به همین صورت انجام می گیرد. 

این مربی کاراته لرستان در ادامه گفت: از مدیر کل ورزش و جوانان استان تقاضا دارم شخصاً برای رفع این مشکل وارد عمل شود و نسبت به رفع آن دستورات لازم را صادر نماید، چرا که اگر این روند ادامه یابد، موجب یاس و ناامیدی کاتاروهای آینده‌ساز استان‌مان خواهد شد و از برنامه منسجمی که برای آینده کاتای استان طرح‌ریزی نموده‌ایم، باز خواهیم ایستاد که این بزرگ‌ترین ضربه بر پیکره کاراته استان خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده