تکمیل استخر فرهنگیان بروجرد به عنوان یکی از مطالبات اصلی فرهنگیان این شهرستان نیازمند اعتبارات ویژه است.

کد خبر: ۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان و به نقل از ایرنا فرهنگیان بروجرد با جمعیتی بالغ بر پنج هزار نفر خواستار تسریع در تکمیل استخر فرهنگیان این شهرستان هستند.

یکی از فرهنگیان بروجرد با بیان اینکه استخرهای بروجرد برای فرهنگیان کافی نیستند، گفت: تکمیل استخر فرهنگیان می تواند نیاز این قشر به استخر و ورزش شنا را در شهرستان بروجرد برطرف کند.
محمد دیناروند افزود: هم اکنون برخی نهادها مانند بسیج اقدام به ساخت استخر کرده اند که علاوه بر بسیجیان، عموم مردم نیز از آن استفاده می کنند.
وی با انتقاد از شلوغی و وضعیت بهداشت استخرهای بروجرد اظهار داشت: اقشار مختلف مردم بروجرد در سال های اخیر به ورزش شنا و آب درمانی روی آورده اند ولی متاسفانه استخرهای موجود جوابگوی نیاز آنها نیستند.
یکی دیگر از فرهنگیان بروجرد گفت: متاسفانه طرح کشوری سباح که ویژه دانش آموزان مقطع سوم ابتدایی است به دلیل نبود استخر مجزا برای فرهنگیان و دانش آموزان زیرپوشش در دو سال اخیر در شهرستان بروجرد اجرا نشده است.
علی کاوند افزود: عدم پرداخت بدهی آموزش و پرورش به اداره تربیت بدنی نیز باعث شده تا دانش آموزان مشمول طرح سباح نتوانند از استخرهای تربیت بدنی استفاده کنند.
وی با اشاره به ساخت استخر فرهنگیان بروجرد در شهرک اندیشه این شهر گفت: با توجه به سکونت اغلب فرهنگیان بروجرد در این شهرک، تکمیل این استخر به مطالبه اصلی فرهنگیان تبدیل شده است.
کارشناس مسوول ورزش آموزش و پرورش بروجرد در این باره اظهار داشت: عملیات احداث استخر فرهنگیان بروجرد در فاز یک شهرک اندیشه از سال 1391 آغاز شد ولی متاسفانه در سال های اخیر به دلیل کمبود اعتبارات رها شده بود.
ناصر گودرزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات ساخت این استخر از مرداد امسال با تزریق اعتبارات سال 1393 از سر گرفته شد و اکنون در مرحله شناژبندی می باشد.
وی گفت: این استخر دارای یک حوض در ابعاد 25 در 12 متر، استخر کودکان، سونا خشک و مرطوب، رختکن و پارکینگ اختصاصی است که در صورت بهره برداری مکان ورزشی کم نظیری در استان خواهد بود. 
وی افزود: متاسفانه اعتباراتی که هر سال برای این طرح ورزشی اختصاص می یابد، جوابگوی تکمیل این طرح نیست و قطعا این طرح با روند کنونی، امسال نیز تکمیل نمی شود.
گودرزی تکمیل و بهره برداری از استخر فرهنگیان بروجرد را نیازمند اعتبارات پشتیبانی و ویژه دانست و اظهار کرد: در صورت تکمیل و بهره برداری از استخر فرهنگیان، دانش آموزان نیز می توانند از این مکان ورزشی در قالب طرح کشوری سباح استفاده نمایند.
با توجه به وجود بیش از پنج هزار فرهنگی، دو هزار بازنشسته و 50 هزار دانش آموز در شهرستان بروجرد تکمیل و بهره برداری از استخر فرهنگیان این شهرستان ضروری است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده