پیمانکار دریاچه کیو و رییس هیات ورزش های سه گانه لرستان مرگ 10 هزار بچه ماهی را به علت مسابقات ورزشی تکذیب کردند.

کد خبر: ۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، روز جمعه بیست و سوم ماه جاری بود که شهر خرم آباد میزبان مسابقات لیگ کشوری  ورزش‌های سه گانه بود که در 3 آیتم شنا، دوومیدانی و دوچرخه سواری برگزار شد.

چند روز بعد از مسابقات، بود که بر اساس مشاهدات اعلام شد که 10 بچه ماهی به علت برگزاری مسابقات ورزش های سه گانه از بین رفته است.

اما رییس هیات ورزش های سه گانه لرستان،این ادعا را رد کرد و گفت: برای برگزاری مسابقات ورزش های سه گانه در لرستان از هیچ کلر زدایی در دریاچه برای مسابقات توسط ما انجام نشده است.

علی اضغر بهرامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان اظهار داشت: هیچ اطلاعی از کلر زدایی در دریاچه کیو ندارم، اگر هم می‌دانستم از این کار جلوگیری می‌کردم.

وی افزود: ما به دنبال  حفظ محیط زیست هستیم و تلاش می‌کنیم که از آن مراقبت کنیم، نه این که بخواهیم خودمان آن را از بین بیریم.

رییس هیات ورزش های سه گانه لرستان بیان کرد: اصلاً از بحث اضافه کردن کلر به دریاچه کیو خبر ندارم و این کار از لحاظ ما یک اقدام ناشایست است.

بهرامی گفت: اگر کلری نیز وارد دریاچه کیو شده است به خاطر مسابقات ورزشی نبوده است ومی توان اضافه کردن کلر دلیل دیگری داشته باشد.

 هیچ لزومی نمی‌بینم بخواهیم به دریاچه کلر بریزیم

پیمانکار دریاچه کیو نیز در رابطه با مرگ 10 هزار بچه ماهی گفت: این کار با ما ارتباط ندارد و هیچ لزومی نیز نمی‌بینم که بخواهیم به دریاچه کلر بریزیم.

هومن صارمی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان اظهار کرد: کلری که مسئولان محیط زیست از آن می‌گویند، از محل سرچشمه خط انتقال آب به دریاچه ریخته شده که در مجاورت قلعه فلک الافلاک است و هیچ ارتباطی با ما ندارد.

وی بیان کرد: برای برگزاری مسابقات سه گانه در دریاچه کیو از سوی برگزار کنندکان مبلغی برای استفاده دریاچه به ما پرداخت شد که آن صرف ضرر کرد ما شد چون در آن برهه زمانی عملاً نمی‌توانستیم قایق‌های تفریحی را اجاره بدهیم.

پیمانکار دریاچه کیو، تصریح کرد: از سوی ما هیچ گونه موادی که منجر به تلف شدن ماهی‌ها شده به دریاچه کیو صورت نگرفته است، چون اصلاً بودن یا نبودن ماهی‌ها ضرری برای ما ندارد که بخواهیم به هر دلیلی آن‌ها را به این شکل تلف کنیم. ضمن این که حفظ محیط زیست برای برای ما بسیار با اهمیت است و جهت احیای آن تلاش خود را انجام می‌دهیم.

مسابقات ورزشی علت مرگ 10 هزار بچه ماهی در یاچه کیو نبوده است

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
0
0
اینا میخوان با شایعه سازی در خصوص مسابقات سه گانه کاری کنن که دیگه این مسابقات در لرستان برگزار نشه...

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده