مدیر عامل کهمان نوین لرستان:

مدیرعامل تیم والیبال کهمان نوین لرستان  که تیمش فصل گذشته با اقتدار به لیگ دسته اول کشور صعود کرده است، به آبشارهای یارانش برای صعود به لیگ برتر دل بسته است.

کد خبر: ۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵

امیرحسین منظمی که در حال حاضر به عنوان مدیر تیم‌های ملی والیبال و مشاور وزیر ورزش و جوانان مشغول خدمت به ورزش کشور است در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان به تشریح برنامه‌های خود در تیم والیبال کهمان نوین لرستان برای سال‌های آینده پرداخت.

متن این گفتگوی صمیمی را با هم می‌خوانیم:

* خودتان را به طور کامل با سوابق قهرمانی برای مخاطبین ما معرفی کنید.

-امیر حسین منظمی متولد اسفندماه 1356 در شهرستان سلسله هستم. کار خود را از تیم‌های رده‌ی پایه‌ی استان شروع کردم و خوشبختانه توانستم خیلی زود در ترکیب تیم استان قرار بگیرم. به دلیل نبود باشگاه در استان و برای رشد والیبالم به خارج از استان مهاجرت و کارم را در باشگاه ذوب آهن اصفهان ادامه دادم. تیم‌های صنام تهران، پیکان، سایپا، العربی قطر، الوصل امارات و لوزان سوئیس دیگر تیم‌هایی بود که در آن‌ها بازی کردم. ضمن این که در این مدت افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی در تمام رده‌های سنی از نوجوانان گرفته تا جوانان و بزرگسالان را در کارنامه دارم.

*قدتان را نگفتید؟

-بنده 200 سانتی متر قد دارم.

*این که مدیر عامل خودش از جنس همان رشته ورزشی باشد چقدر می‌تواند در نتیجه گیری تأثیر داشته باشد؟

-قطعاً در نتایج خیلی موثر خواهد بود. چرا که مدیر عامل ورزشی به ویژه زمانی که رشته تخصصی‌اش با تیم باشگاهی‌اش یکی باشد بر سختی بازی‌ها، شرایط فنی، آنالیز تیم و خیلی مسائل دیگر اشراف خواهد داشت و این در تصمیم گیری‌های کلی باشگاه بسیار موثر خواهد بود.

*شما در مسائل فنی دخالت می‌کنید؟

-دخالت مستقیم که نه، چون باعث مشکلاتی می‌شود، اما مشاوره می‌دهم و سعی می‌کنم تا جایی که بتوانم تجربیاتم را در اختیار کادر فنی قرار دهم.

*از تیم کهمان بگویید، از رقابت‌های فصل گذشته و صعودی که داشتید.

-اعتقادم بر این است که والیبال لرستان ظرفیت‌های بیشتر از این را دارد. به عنوان یک لرستانی بعد از حضور این همه چهره‌ی مطرح در سطح اول والیبال ایران برایم بسیار زجرآور بود که استانی با این همه استعداد و سرمایه‌ی انسانی نتواند تیمی در شأن خود داشته باشد. با این تفکر که لرستان باید در جایگاه اول والیبال ایران باشد تیم کهمان نوین لرستان را تشکیل و همه دیدند نماینده لرستان در فصل گذشته با امکانات کم چگونه مقتدرانه به لیگ دسته اول صعود کرد. مطمئن باشید این تیم پتانسیل حضور در لیگ برتر را نیز دارد که انشااله با یاری خداوند و حمایت‌های مسئولین و مردم این مهم تحقق پیدا کند.

*شرایط تیم برای فصل جدید لیگ دسته اول چگونه است؟

-همان‌گونه که مردم استحضار دارند مسابقات حدوداً دو ماه دیگر آغاز خواهند شد. ما هم در این مدت بیکار ننشستیم و با برنامه‌های کادر فنی غربالگری خوبی را از تیم فصل گذشته انجام دادیم که بتوانیم تیم خوبی را راهی رقابت ها کنیم.

*ترکیب فصل جدید چقدر تغییر خواهد کرد؟

-از تیم سال گذشته 3 یا 4 نفر با ما خواهند بود و ما برای تقویت تیم چند نفر را به ترکیب اضافه خواهیم کرد. ضمن این که کادر فنی را برای فصل آینده باید تقویت شود.

*تمرینات را چه زمانی رسماً آغاز می‌کنید؟

-تمرینات تیم هفته آینده پس از سفر خارجی که بنده خواهم داشت آغاز خواهد شد.

*فکر نمی‌کنید زمان بسیار محدود است؟

-چرا، معتقدم دیر شروع کردیم اما می‌توانیم با یک برنامه ریزی درست خود را برای شروع قدرتمند در لیگ آماده کنیم.

*اوضاع  مالی چگونه است؟

-مشکلات مالی که همیشه بوده اما طی جلسه‌ای که با مهندس بازوند استاندار ورزش دوست لرستان داشتیم ایشان قول حمایت مالی  نسبتاً خوبی را به ما دادند که همین جا از ایشان تشکر و قدردانی می کنم. البته باید خاطرنشان کنم  استاندار سال گذشته در راه قهرمانی تیم کهمان خیلی به ما کمک کردند. ضمن این که به دنبال جذب اسپانسر هستیم که به یاری خدا برای فصل جدید دغدغه مالی نداشته باشیم.

*پیش بینی شما از فصل آینده چیست؟

-پیش بینی در مسابقات دوره‌ای بسیار سخت است و دقیقاً نمی‌توان گفت چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد اما درهر صورت ما برای لیگ برتری شدن به میدان خواهیم رفت.شخص من به این تیم خیلی امید دارم و معتقدم پتانسیل لیگ برتری شدن را دارد اما باید با درایت عمل کرد و نباید بی گدار به آب زد. در مجموع  فکر می‌کنم نتایج قابل قبولی را خواهیم گرفت.

*مردم لرستان چقدر می‌توانند امید داشته باشند که تیمی در لیگ برتر داشته باشند؟

امیر حسین منظمی|وحید کاظمی ذهابی

- مجموعه‌ی باشگاه والیبال کهمان نوین لرستان نماینده و سرباز مردم لرستان هستند. هدف ما هم که لیگ برتری شدن است. اما در این راه باید صبور بود. همان گونه که قبلاً گفتم تیم ما بسیار جوان است و ضمن تقویت شدن باید به آن فرصت داد. اگر سال اول نتوانستیم، فصل‌های بعد با حمایت‌های مردم حتماًبه لیگ برتر صعود خواهیم کرد. ضمن این که باید اضافه کنم ما برنامه‌های استعدادیابی را در استان آغاز کردیم. فعلاً از شهرستان‌های خرم‌آباد، سلسله و نورآباد شروع کردیم اما برنامه‌هایی داریم که از شهرستان‌های دیگر استان بازیکن جذب کنیم.

*آقای منظمی، همیشه وقتی تیم ورزشی از استان به لیگ‌های بالای کشور صعود می‌کند اولین بحثی که مطرح می‌شود استعدادیابی در کل لرستان است اما رفته رفته همه چیز فراموش می‌شود. تا چه حد می‌توان به برنامه‌های بلند مدت شما امیدوار بود؟

-به نظر من باید بسیار با تدبیر عمل کرد. در کشف استعداد باید به ترتیب جلو رفت یعنی پس از کشف استعداد باید آن را جذب، گزینش، بکارگیری، توسعه و حفظ و نگهداشت. توسعه و حفظ استعداد مهم ترین بخش این برنامه است که باید برای آن تلاش کرد. ما این برنامه را برای  تیم ملی نوجوانان ظرف 3 سال در فدراسیون انجام دادیم که کارمان را از8000 استعداد کشف شده شروع و پس از غربال ابتدا به 150 نفر و نهایتاً به 20 نفر رساندیم که همان نفرات قهرمان آسیا شدند و مطمئن باشید آینده تیم ملی بزرگسالان از دل همین نفرات خواهد بود که البته همان‌طور که عرض کردم باید خوب حفظ شوند. در خصوص لرستان نیز همین بس که قبلاً شاکله‌ی تیم ملی از بچه‌های استان بوده، بازیکنانی از جمله فراخ منش، بهروز امکانی، احمد مساجدی، محمد سلیمانی و یا در سال‌های اخیر نفراتی چون آرش کمالوند، مصطفی‌وند و صفایی مصداقی بارز است. باید اضافه کنم با حضور تیم کهمان در رقابت‌های لیگ مردم ما می توانند امید داشته باشند که در آینده بازهم بهترین‌های تیم ملی از بازیکنان لرستانی باشند.

*خودتان را نگفتید. شما زمانی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بودید.

-این نظر لطف شماست. برای من افتخار است که به عنوان یک لرستانی در تیم ملی حضور داشتم. می‌خواهم اینجا از فرصت استفاده کرده و مطلبی را عرض کنم. من برای شروع فصل جدید لیگ برتر کشور چند پیشنهاد خوب از تیم های متمول کشوربرای مدیریت با دستمزدهای چشمگیر داشتم اما ترجیح دادم تمام وقت، فکر و ذکرم را در اختیار تیم استانم بگذارم. من این کار را بدون حتی یک ریال درآمد انجام دادم و به یاری خدا تا لیگ برتری شدن تیم‌مان ادامه خواهم داد.

*از شما متشکریم که وقتتان را در اختیار ما گذاشتید. اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید.

-صحبت پایانی من تشکر از مردم لرستان است که همواره حامی تیم ما بوده و هستند. امیدوارم با حمایت‌های مالی مسئولان و تلاش کل مجموعه‌ی تیم بتوانیم نماینده‌ی شایسته‌ای برای استان باشیم.

گفت و گو از: وحید کاظمی ذهابی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده