به بهانه 17 مراد روز خبرنگار؛

ورزشی نویسان استان لرستان به مناسبت روز خبرنگار از خاطرات تلخ و شیرین خود در تجربه خبرنگاری می‌گویند.

کد خبر: ۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷

خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، جهت گرامی‌داشت روز خبرنگار با خبرنگاران ورزشی نویسان لرستان گفت و گوهای کوتاهی انجام داده است، که تقدیم حضور مخاطبان عزیز می‌شود.

رضا جایدری و حمله سگ به دوچرخه سواران

رضا جایدری

رضا جایدری، جذاب ترین خاطره ورزشی خود را حمله سگ‌ها به دوچرخه سوارن در جاده خرم‌آباد به الشتر عنوان می‌کند.

وی که به عنوان گزارشگر همراه گروه خبری شبکه استانی افلاک در تابستان سال 1384 برای تهیه گزارش مسابقات دوچرخه‌سواری استقامت استان به جاده خرم‌آباد- الشتر رفته بود، بین مسیر مدام از دوچرخه سوران فیلم می گرفتند  و در كیلومتر 35 جاده، دوربین را بالای یكی از سربالایی‌های مسیر مستقر كرده بودند تا از دوچرخه‌سوارانی كه با زحمت بالا می‌آمدند تصویر بگیرند. اكثر شركت كنندگان سرعت بالایی داشتند و از جلوی دوربین رد شدند،2 نفر آخر با هزار مشقت در حال بالا آمدن بودند كه ناگهان چند سگ از دور آن‌ها را دیدند و به سمت‌شان حمله‌ور شدند!  یكی از آن‌ها با دیدن سگ‌ها ناگهان انرژی گرفت و از ترس با سرعت، سربالایی را پیمود(با دوپینگ سگ‌ها) و دیگری كه دید توان بالا آمدن از این سربالایی را ندارد، روی دوچرخه را برگرداند و به طرف خرم‌آباد فرار كرد ...  اكیپ صدا و سیما که جایدری آن موقع همراه تیم فیلمبرداری بود با دیدن این صحنه از خنده روده‌بر شدند

 

 

فرهاد داودوندی و 3 خاطره از رادیو، والیبال و کوالالامپور

فرهاد داودوندی که در بین بروجردی‌ها بسیار محبوب است و همه دوستش دارند، 3 خاطره شیرین از دوران خبرنگاری خودش دارد.

فرهاد داودوندی

خاطره نخست داودوندی، به این بر می‌گردد که چند وقت پیش خبر درگذشت یکی از اهالی شهرش را بر روی خروجی سایت شخصی‌اش قرار می‌دهد؛ بلافاصله یک نفر به او زنگ می‌زند و که صدای اندوه باری دارد، که به گریه و زاری می‌پردازد، فرهاد که احساس می‌کند ممکن است کسی از بستگانش را از دست داده باشد به او تسلیت می‌گوید و عنوان می‌کند چه شده ، آیا کاری از دست من برمی‌آید؟

فرد عنوان می‌کند که الان از روی سایت شما متوجه شدم، که پدرم فوت کرده است....

خاطره دوم و سوم داودوندی به حضور او در رادیو بر می‌گردد، وی که در برنامه زنده‌ای مجری رادیو شهری بروجرد است، وقتی در مطلبی می‌خواهد نام شهر کوالالامپور را عنوان کند، تلفظ آن را از یاد می برد وهر کاری می‌کند، تلفظ آن را فراموش می‌کند، کولالللام پور، گوالام پور، کوللام پور.... و چند بار نام  کوالالامپور را به اشتباه عنوان می‌کند، تا شب که مادر خانمش که اتفاقی برنامه را گوش می‌کرده کلی به او غر می‌زند که تو چرا بلد نبودی نام کوالالامپور را به زبان بیاری مجری گری می‌کنی...

عمو فرهاد خاطره سومش را از برنامه ورزشی رادیو بروجرد عنوان می‌کند، که به عنوان کارشناس ورزشی در برنامه حضور پیدا کرده است.

از همه چیز ورزش می‌گوید و خوب و بد فوتبال را تحلیل می‌کند و .....

مجری برنامه که خودش مربی والیبال است در سوالی غیر منتظره می‌پرسد: بازی دیشب تیم ملی والیبال را چگونه دیدی؟؟؟

وی که نتوانسته بازی را ببیند و آن را توضیح دهد، هر کاری می‌کند که از سوال مجری تفره برود، نمی‌تواند و مجری مسمم است که جواب داوودوندی را بشنود.

خلاصه کارشناس برنامه نیز که فرهاد است مجبور می‌شود یکسری چیزی‌ها بگوید که با بازی دیشب تیم ملی مغایر باشد. بدتر این که مجری سمج می‌خواهد که داودوندی  جریانات ست دوم بازی تیم ملی را ریز کند و به جزئیات آن نیز بپردازد...

مهران مریدی و خاطره شیرین صعود گهر دورود به لیگ برتر

مهران مریدی

مهران مریدی شیرین ترین خاطره خود را صعود گهر دورود به لیگ برتر عنوان می‌کند، می‌گوید: خوشبین ترین افراد نیز نمی‌توانستند صعود تیم گهر دورود را به لیگ برتر پیش بینی کند.

این که گهر توانست بادست خالی و با اتفاقات شیرین به لیگ برتر صعود کند و معادلات پولی فوتبال را به هم برزید کار شاقی بود که شاگران داود مهابادی توانستند در فوتبال لرستان انجام دهند.

مهران عنوان می‌کند، که آن موقع وقتی برای پوشش بازی گهر که در لیگ یک بود، می‌رفتیم فقط امید داشتیم که این تیم بتواند خود را در لیگ یک تثبیت کند و نتواند سقوط کند، اما تا به خود آمدیم بازی آخر تیم گهر مقابل نماینده استان بوشهر در مرحله پلی آف بود که در بروجرد برگزار می‌شد که برای اولین بار نماینده لرستان به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کرد و شادی وصف ناپذیر مردم دورود در بروجرد و در داخل خود شهر دورود خیلی مرا به وجد آورده بود.

حضور تیم استقلال در دورود و میزبانی شایسته مردم دورود، در رقابت‌های لیگ برتر در نیم فصل دوم که دیگر مجبور نبودند مصافت 600 کیلومتری را برای بازی ها تا کرج  به خاطر نبود زمین استاندارد طی کنند، شیرین ترین روزهای حرفه خبرنگاری را برای مهران رقم زده‌اند.

رضا طولابی و حضور در میان زمین بعد از گل صعود بخش خیبر به دسته اول

رضا طولابی

رضا طولابی، از آن خبرنگارانی به شما می‌آید که علاقه خاصی به فوتبال و مخصوصاً تیم خیبر خرم‌آباد دارد.

رضا چون در برهه زمانی خودش فوتبالیست بوده و بعد به خبرنگاری روی می‌آورد و کاپیتانی تیم نوجوانان سایپا تهران، را بر عهده داشته و 2 مرحله نیز به اردوی تیم ملی دعوت شده است و آقای گلی  باشگاه‌های تهران را در سال 75 در کارنامه خود دارد، الان هم به شدت بازی‌های خیبر را در پی گیری و انعکاس می‌دهد.

طولابی در بازی پلی‌آف خیبر که مقابل استقلال آبی در تهران برگزار شد، از این که خیبر گل اول را دریافت کرد، بی نهایت متاثر می‌شود، اما به محض این که خیبر کل تساوی بخش خود را وارد دروازه حریف می‌کند، بلافاصله وارد زمین می‌شود و با بازیکنان به شادی می‌پردازد. ناظر فدارسیون نیز دستور می‌دهد وی را از کنار زمین اخراج کند و او مجبور می‌شود ادامه بازی را از روی سکوها نظاره کند.

رضا می‌گوید: اصلاً تصورش را نمی‌کردم که خیبر بتواند در فصل گذشته با کمترین بضاعت بتواند خوب ظاهر شود و راهی لیگ یک شود.

 البته یکی دیگر از هدف‌های خبرنگاری طولابی در انعکاس اخبار خیبر، این است بتواند زحمات بازیکنان تیم، که بدون قرارداد مالی حاضرند برای فوتبال لرستان بازی کنند را اطلاع‌رسانی کند.

محمود داودی نژاد و برد شیرین خیبر مقابل تراکتور سازی تبریز در سالمحمود داوودی نژاد83

محمود داوودی نژاد خاطره شیرینش به سال 83 بر می‌گردد که خیبر توانست در استادیوم تختی خرم‌آباد با گل محمد علی بازگیر تراکتورسازی تبریز را زمین گیر کند.

داودی نژاد خاطره یک دهه پیشش را اینچنین تعریف می‌کند، که خیبر در آن سال که در لیگ دسته اول بود، اوضاع خوبی در جدول نداشت و تازه دست به تغییر مربی خود زده بود و زنده یاد ناصر میرزایی برای اولین بار روی نیمکت خیبری‌ها نشسته بود. در آن بازی خیبر توانست با یک گل تراکتور را که از چند بازیکن خارجی و مربی کار کشته خود  برخوردار بود را از پیش روی خود بردارد.

در بازی خیبر و تراکتور تماشگران استقبال زیادی  کرده بودند و به محض زدن گل خیبر، شادی تماشاگران بی حد و اندازه بود.

پیروزی 4 بر صفر خیبر مقابل مقابل ماشین سازی تبریز در سال 68 اول خبر داودی نژاد در دوران خبرنگاری او ثبت شده است.

 

 

سید احمد موسوی و در گذشت ناصر میرزایی

سید احمد موسوی

سید احمد موسوی از در گذشت ناصر میرزایی به عنوان مهم ترین خبر سابقه خبرنگاری خود نام می‌برد.

موسوی که معتقد است، ناصر میرزایی اسطوره فوتبال لرستان است و خبر در گذشت او تلخ ترین خاطره دوران خبرنگاری او است، چرا مرحوم ناصر میرزایی زحمات زیادی را برای فوتبال لرستان متحمل شد  و باعث شد بسیاری از فوتبالی‌های لرستان توسط او کشف و به تیم ملی نیز معرفی شوند.

موسوی بهترین خاطره‌های خود را موفقیت ورزشکاران لرستانی عنوان می‌کند که در میادین ملی و بین المللی برای ایران و لرستان افتخار آفرینی می‌کنند.

سید احمد به یکی از خاطرات خود در دوران خبرنگاری خود می‌پردازد که وقتی مطالب و تصاویر را برای چاپ به تهران می‌فرستند، همکاران صفحه آرا ایشان در تهران به اشتباه عکس یک ناشنوا را به جای یکی از شخصیت‌های مهم ورزشی و اقتصادی کشور منتشر و به خرم‌آباد ارسال می‌کنند.

موسوی وقتی متوجه این اشتباه می‌شود که ساعتی است روزنامه خبر ورزشی در سطح شهر توزیع شده است، که بلافاصله با سایر همکاران خود به مناطق مختلف شهر پخش می‌شوند و همه روزنامه‌ها را از دکه‌ها جمع می‌کنند تا به شخصیت فرد مورد نظر خدشه‌ای وارد نشود.

 

 

یعقوب دالوند نجات از یک تصادف سخت و سلام فوتبال لرستان به لیگ برتر کشور

یعقوب دالوند

یعقوب دالوند، گزارشگری بازی برگشت گهر دورود در مرحله پلی آف مقابل ایرانجوان بوشهررا برای شبکه 3 به که صورت زنده پخش شد، را به عنوان یکی خاطران شیرین دوران خبرنگاری و گویندگی خود عنوان می‌کند.

دالوند که مهم  ترین جمله‌ای را که در گزارش بازی آن روز گهر خوب بیاد دارد، "سلام فوتبال لرستان به لیگ برتر کشور" است که خیلی از رسانه‌ها آن را تیتر یک خود کردند.

نجات معجزه آسای یعقوب دالوند، در بازگشت از بازی گهر دورود و پرسپولیس که تهران برگزار شد نیز خاطره‌ای است که هیچ گاه از یاد او نخواهد رفت.

یعقوب که به همراه صیاد درگاه پور و حجت آزادمنش در 50 کیلومتری شهر اراک که در حال بازگشت به خرم‌آباد بودند، خودروی‌شان از مسیر خارج می‌شود و 4 تا 5 پشتک می‌زند، اما یک معجزه همه آن‌ها را سالم نگه می‌دارد. هرچند در آن حادثه دالوند خودروی پژو 405 خود را از دست داد و کسی حاظر نشد خسارت او را پرداخت کند، ولی این حادثه به بخشی از خاطرات او در عرصه خبرنگاری تبدیل شده است.

ابراهیم شریفی و حمله مربی تیم صفاهان اصفهان به او

ابراهیم شریفیابراهیم شریفی خاطرات فراوانی از عرصه خبرنگاری خود در دفتر ایسنا لرستان دارد، که شاید تلخ ترین ‌آن‌ها حمله مربی تیم صفاهان اصفهان به او بود که منجر به بیهوش شدنش می‌شود.

در سال‌هایی که تیم دارتاک خرم‌آباد در لیگ دسته دوم کشور بازی می‌کرد، تیم صفاهان اصفهان به خرم‌آباد می‌آید اما در پایان بازی مربی تیم اصفهانی به او حمله ور می‌شود که بعد از این درگیری شریفی بیهوش و با آمبولانس مستقر در محل بازی به بیمارستان منتقل می‌شود.

البته شریفی بعد از این که از بیمارستان ترخیص می‌شود، از شکایت خود نیز صرف نظر می‌کند و مربی تیم اصفهانی را می بخشد.

ابراهیم به میزبانی لرستان نیز در مسابقات جهانی کشتی پهلوانی نیز افتخار می‌کند، که خرم‌آباد توانست، با حداقل داشته‌های خود، میزبانی برگزار کند که همه از آن رضایت داشتند و برنامه‌های جنبی و پخش سرودهای محلی استان باعث شد مهمانان خارجی به وجد بیایند. وی می‌گوید، تا قبل از آن رویداد بین‌المللی که اولین بار بود در خرم‌آباد برگزار می‌‍شد، کمتر میزبانی‌های ورزشی در لرستان انجام می‌گرفت، اما بعد از آن و حضور تماشاگران خونگرم خرم‌آبادی، حساب ویژه‌ای به روی لرستان باز شد که الان نیز شاهد تاثیران هستیم.

 

 

سجاد درویشی و تجربه اولین حضور ورزشی

سجاد درویشی

سجاد درویشی از آن عکسان خوش ذوق لرستانی به شمار می‌آید که از اولین حضور خود برای عکاسی ورزشی یاد می‌کند.

درویشی، که هنگامی که عکاس خبرگزاری مهر بود، از او خواسته می‌شود، که برای پوشش مسابقات گهر به دورود برود و از بازی نماینده این شهر با استقلال تهران عکس بگیرد.

سجاد چون آی دی کارت ورود به مسابقات لیگ برتر را ندارد، با دوستان ورزشی نویس خود مشکلش را مطرح می‌کند و یکی از آن‌ها آی دی کارت یکی از همکارانش را به او می‌‌دهد، اما عکس روی کارت، اصلاً شباهتی با دریشی ندارد.

به ورزشگاه تختی دورود می‌رود، چون آنجا شلوغ بود، هر کاری می‌کند، کسی اجازه ورود او را به زمین بازی نمی‌دهد.

سرانجام یکی از مامورین یگان ویژه که قد و قامت بالایی دارد، ورود او را اجازه می‌دهد و چند قدم که وارد راهرو سالن می‌شود، از پشت -یقه اش- را می گیرد؛ برگرد بینم، این عکس روی کارت که شما نیستی!!!

اصرار درویشی که من صاحب کارت هستم به گوش مامور بلند قامت نمی‌رود و او را هل می‌دهد و سجاد با دوربین به زمین می‌خورد و دوربینش نیز خسارت می‌بینید.

سجاد شانس خود را از چند راه دیگر امتحان می‌کند که بتواند به داخل زمین برود و عکس بگیرد و وقتی بعد از چند ساعت به داخل می‌رود که به علت باران شدید، بازی استقلال و گهر دورود کنسل می‌شود اما باز هم از حواشی آنجا عکس‌های زیبایی می‌گیرد که هنوز هم اگر بخواهید، می‌توانید آن‌ها را در ارشیو مهر پیدا کنید.

 

ضا طولابی,  سجاد درویشی,  سید احمد موسوی,  یعقوب دالوند,  فرهاد داودوندی,  محمود داودی نژاد,  مهران مریدی,  روز خبرنگار,  ورزشی نویسان,  لرستان

استفاده این مطلب با ذکر نام پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان بلامانع است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده