با اینکه در آبان سال 93 دوره چهار ساله ریاست عبدالله عزیزپور در هیأت کشتی لرستان به پایان رسیده اما هنوز مجمع انتخابات این هیأت برگزار نشده است.

کد خبر: ۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، کشتی در لرستان علاقه‎مندان زیادی دارد و یکی از رشته‎های پرطرفدار در بین رده‎های سنی پایه در این استان است. از دیرباز تاکنون همواره کشتی‎گیرهای لرستانی در میادین مختلف بین‎المللی و ملی در رده‎های سنی مختلف افتخارهای زیادی کسب کرده و مربی‎هایی از این استان نیز سابقه فعالیت در تیم‎های ملی را دارند.

یکی از عوامل موفقیت در هر رشته‎ی ورزشی، وجود کادر مدیریتی قوی است که در کشور "فدراسیون" و در استان "هیأت" متولی رشته است. در این بین هیأت کشتی لرستان از آبان ماه سال گذشته تاکنون رئیس ندارد و حتی وضعیت سرپرستی آن نیز با توجه به اختلاف اداره کل ورزش و جوانان استان با فدراسیون که در گذشته وجود داشت، تعریفی ندارد.

با این حال و در سال‎جاری اتفاق‎های خوبی در کشتی لرستان به وقوع پیوست، از افتتاح خانه کشتی در خرم‎آباد که از آن به عنوان بزرگترین خانه کشتی کشور نام برده می‎شود تا برگزاری پیکارهای خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور و رقابت‎های پیشکسوتان انتخابی تیم ملی و... که نوید آینده خوبی برای کشتی لرستان است.

خبرگزاری ایسنا چندین‎بار از وضعیت موجود هیأت کشتی لرستان و اختلاف اداره کل ورزش استان با فدراسیون، مطالبی را منتشر کرده و تا زمان برگزاری مجمع انتخابات، پیگیر این موضوع هستیم.

اختلاف‎های فدراسیون با اداره کل ورزش لرستان حل شده است

حمید بنی‎تمیم، دبیر فدراسیون کشتی در این باره گفت: فراخوان ثبت‎نام کاندیدهای رئیس هیأت زده شده، ثبت‎نام صورت گرفته و منتظر تاریخ پیشنهادی اداره کل هستیم تا مجمع انتخابات را برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری ایسنا چند مورد در این زمینه مطالبی منتشر کرده، ادامه داد: قبلاً اختلاف‎هایی وجود داشت که بالغ بر سه ماه است که این اختلاف‎ها حل و فصل شده و الان هیچ مشکلی وجود ندارد.

بنی‎تمیم تأکید کرد: فدراسیون در حال حاضر کاملاً آمادگی دارد که در نخستین فرصت مجمع انتخابات هیأت را برگزار کند.

فدراسیون با سرپرست پیشنهادی ما، موافقت نکرده است

علی‎یاور عزیزپور فرد مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز در این باره گفت: فدراسیون در گذشته با سرپرست هیأت که ما معرفی کرده بودیم، موافقت نکرد و در این زمینه باید موافقت فدراسیون را داشته باشیم.

وی یادآور شد: در اسرع وقت سرپرست جدیدی معرفی خواهیم کرد و اگر فدراسیون با شخص پیشنهادی موافقت کند، به‎زودی مجمع انتخابات هیأت را برگزار خواهیم کرد.

عزیزپور فرد خاطرنشان کرد: چندین بار آگهی برگزاری مجمع انتخابات هیأت کشتی در نشریه‎ها چاپ شده اما چون فدراسیون مخالف می‎کرد تاکنون مجمع برگزار نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان اظهار امیدواری کرد که فدراسیون کشتی با سرپرست پیشنهادی هیأت موافقت کند تا سریع‎تر مجمع انتخابات برگزار شود.

برای ریاست هیأت ثبت‎نام کرده‎ام

عبدالله عزیزپور رئیس پیشین و سرپرست کنونی هیأت نیز گفت: بعد از اتمام دوره چهار ساله‎ام که در آبان سال‎گذشته به پایان رسید، قصد شرکت در انتخابات را نداشتم و حتی ثبت‎نام نکردم اما بعدها شرایطی پیش آمد که ثبت‎نام کردم.

وی بیان کرد: هیأت کشتی لرستان در چهار سال گذشته طبق اعلام فدراسیون در بحث ارزیابی‎ها همواره جزو شش هیأت برتر کشور بوده و امیدوارم هر کسی رئیس هیأت می‎شود این روند را حفظ و حتی آن را ارتقاء دهد.

عزیزپور یادآور شد: کشتی لرستان شرایط خوبی دارد و در روزهای گذشته پیکارهای کشتی خردسالان و نونهالان و پیشکسوتان قهرمانی کشور را در خرم‎آباد با حضور تمام استان‎ها میزبانی‎ و نتایج خوبی نیز کسب کرده‎ایم.

وی با اشاره به اینکه برای رقابت‎های لیگ جهانی کشتی نیز اعلام آمادگی کرده‎ایم، افزود: لرستان ظرفیت میزبانی این پیکارها را دارد و اگر با این کار موافقت شود به بهترین شکل ممکن آن را میزبانی خواهیم کرد.

مجمع انتخابات هیأت کشتی لرستان، فقط منتظر یک موافقت است، موافقتی که خسته‎کننده شده و هنوز به پایان نرسیده است. ریاست این هیأت متاقضیان زیادی دارد و چندین نفر برای این پست ثبت‎نام کرده‎اند که کماکان سردرگم هستند. امید می‎رود که صحبت‎های مسئولان هرچه سریع‎تر عملی و هیأت کشتی لرستان متولی‎اش را به‎صورت رسمی بشناسد.

گزارش: مهران مریدی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده