قهرمانان شش وزن نخست مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان قهرمانی کشور که به میزبانی خرم‌آباد در حال برگزاری است، مشخص شدند.

کد خبر: ۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، مسابقات کشتی قهرمانی کشور، از دیروز در رده سنی خردسالان به میزبانی خرم اباد و در سالن مسابقات شهید چاغروند مجموعه تختی خرم آباد آغاز شد که تا عصر دیروز نفرات برتر 6 وزن اول انتخاب و معرفی شدند.

در روز نخست مسابقات کشتی خرسالان کشور، در وزن30 کیلو گرم کشتی آزاد، سینا رشیدی از استان مازندران و محمد رضا عابدی از توابع تهران و در کشتی فرنگی امیر محمد آخوند زاده از استان مازندران و حسین آسیایی زاده از استان اردبیل به ترتیب مقام اول و دوم را کسب نمودند. 

همچنین در وزن 35 کیلو گرم کشتی آزاد آرمین حبیب زاده از استان مازندران مقام نخست و نجف علی پیوندی از استان خراسان رضوی مقام دوم و در کشتی فرنگی علیرضا زارع سالیانه از لرستان الف و علی اکبر تقی زاده از مازندران مقام های اول و دوم را کسب نمودند. 

در وزن 42 کیلوگرم کشتی آزاد شایان میر بیگ از استان خوزستان و سجاد حسین آبادی از خراسان شمالی و در کشتی فرنگی علیرضا دیناروندی از خوزستان و رضا دهقان از خراسان شمالی عنوان‌های برتر را کسب نمودند. 

در وزن 53 کیلوگرم کشتی آزاد علی رضا طهمورثی از استان تهران و امیر حسین پور سلیم از لرستان الف و در کشتی فرنگی امیر محمد ملکی از لرستان الف و امیر حسین راشدیانی از خوزستان عنوان های برتر را بدست آوردند. 

در وزن 66 کیلوگرم کشتی آزاد ابوالفضل حاجیوندی از استان فارس و امیر حسین تمنالو از استان مازندران و در رشته فرنگی نیز آرش شادفر از استان کرمانشاه و سبحان حیدری از استان اردبیل مقام های برتر را بدست آوردند. 

در وزن 85 کیلوگرم کشتی آزاد نیز امیر رضا روشن علی از مازندران و محمد علی کولیوند از استان تهران و در کشتی فرنگی نیز مهدی عنایت زاده از مازندران و اشکان عبدولی از خوزستان به ترتیب اول و دوم شدند.

  حواشی

*برگزاری مسابقات کشتی همزمان بر روی 6 تشک برای اولین بار در لرستان بود که با نظم خاصی نیز اداره می‌شد.

*سیستم‌های تهویه هوای سالن، کفاف مسابقات را نمی‌داد و برخی مربیان، با انتقاد از این موضوع عنوان می کردند، ورزشکاران در حین کشتی گرفتن، اکسیژن لازم را در یافت نمی‌کنند.

*خانواده برخی از کشتی گیران خردسال که از استان‌های متخلف همراه فرزندشان به محل برگزاری آمده بودند، در خیابان ورودی مجموعه تختی و در داخل پیاده رو اسکان کرده بودند.

*سطح فنی مسابقات در برخی از اوزان بالا بود؛ و استان‌ها سعی کرده بودند با بهترین داشته‌های خود در این رقابت‌ها شرکت کنند.

*مدیر کل اداره ورزش و جوانان لرستان به همراه معاونان خود در حین برگزاری مسابقات حضور فعالی داشتند و در برگزاری مسابقات نقش پر رنگی ایفا کردند.

*این مسابقات در حالی به میزبانی خرم‌آباد برگزار شد که طبق گفته مسئولان ورزش استان، قرار بود در خانه تخصصی کشتی که هفته گذشته در سالن 3 هزار نفری ولیعصر خرم آباد افتتاح شد انجام شود ولی در سرانجام محل آن به سالن مسابقات شهید چاغروند تغییر پیدا کرد.

* از سوی روابط عمومی اداره ورزش و جوانان لرستان و اطلاع رسانی مناسبی برای حضور خبرنگاران و پوشش این مسابقات صورت گرفت.

تصاویر

گزارش تصویری مسابقات قهرمانی کشور کشتی خردسالان در خرم‌آباد

گزارش تصویری مسابقات قهرمانی کشور کشتی خردسالان در خرم‌آباد

	گزارش تصویری مسابقات قهرمانی کشور کشتی خردسالان در خرم‌آباد

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده