سرپرست هیأت کشتی لرستان گفت: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

کد خبر: ۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان عبدالله عزیزپور در گفتگو با یافته اظهار کرد: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور روزهای 28 تیر تا 2 مردادماه در سالن شهید چاغروند مجموعه ورزشی جهان‌پهلوان تختی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وي با اشاره به این که در این رویداد بزرگ ورزشی بیش از 2 هزار ورزشکار، مربی، داور، كميته برگزاری و ... حضور خواهند داشت، افزود: مسابقات رده سنی خردسالان در اوزان 28-30-32-35-38-42-47-53-59-66-73-73 و 85 کیلوگرم برگزار خواهد شد و کشتی‌گیران متولد 1381/10/11 تا 1383/10/11 مجاز به شرکت در این مسابقات می‌باشند.
عزیزپور به برگزاری مسابقات رده سنی نونهالان اشاره کرد و گفت: مسابقات این رده نیز در اوزان 29-32-35-38-42-47-53-59-66-73-73 و 85 کیلوگرم برگزار خواهد شد و کشتی‌گیران متولد 1379/10/12 تا 1381/10/10 مجاز به شرکت در این مسابقات می‌باشند.
سرپرست هيأت كشتي لرستان بيان داشت: علی‌رضا حیدری قهرمان جهان و المپیک و نایب‌رئیس فدراسیون به‌عنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی بر این رقابت‌ها نظارت خواهد داشت.
عزيزپور با بیان این که این مسابقات یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های کشتی در سطح کشور است اظهار داشت: هماهنگی لازم جهت پوشش مناسب خبری مسابقات به عمل آمده و شبکه افلاک و شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی سراسری چون رادیو ورزش، رادیو جوان، شبکه تلویزیونی ورزش، خبر و ... این مسابقات را پوشش خواهند داد  و این امر می‌تواند در شناساندن هر چه بیش‌تر لرستان به مردم ایران برای توسعه گردشگری مفید باشد.
عزیزپور با اعلام این که به پیشنهاد هیات کشتی استان و نظر مساعد فدراسیون کشتی کشور قرار است که این مسابقات در تمام بخش‌ها برابر با آخرین استانداردهای جهانی و قوانین حرفه‌ای روز کشتی برگزار شود افزود: با توجه به اینکه لرستان یکی از متقاضیان میزبانی مسابقات لیگ جهانی کشتی است، برپایی این مسابقات به نحوه شایسته و آبرومند می‌تواند راه میزبانی لیگ جهانی کشتی را تا حدود بسیار زیادی هموار کند.
وی مهم‌ترین مشکل جدی در راه برگزاری این مسابقات را نداشتن سیستم سرمایشی و تهویه هوا در سالن محل برگزاری مسابقات دانست و افزود: هدف ما از برگزاری این مسابقات در خرم‌آباد بسترسازی مناسب برای توسعه کشتی لرستان در آینده است و با توجه به درخواست میزبانی مسابقات لیگ جهانی کشتی توسط لرستان، این نقیصه باید برطرف گردد.
سرپرست هیأت کشتی لرستان با بیان این که نوجوانان کشتی‌گیر خرم‌آبادی و مربی اين تیم علی‌رضا کرمی در آماده‌سازی سالن مسابقات داوطلبانه شرکت داشتند افزود: 11 نفر از فدراسیون کشتی جهت اجرای و تائید سالن در خرم‌آباد حضور و در تمام مراحل آماده‌سازی سالن مشارکت و نظارت دارند.
عزیزپور در پایان از حمایت‌های استاندار لرستان در راه برگزاری این مسابقات قدردانی کرد و گفت: برای برپایی این مسابقات اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان، اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری خرم‎آباد به شکل شایسته‌ای مشارکت داشتند که جا دارد از همه عوامل آن‌ها تشکر کنم.

قابل ذکر است، مسابقات کشتی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور در دو رشته آزاد و فرنگی روزهای 28 تیرماه تا 2 مرداد سال جاری به میزبانی شهرستان خرم‌آباد و در مجموعه ورزشی جهان‌پهلوان تختی برگزار خواهد شد. (28 تير تاريخ ورود تيم‌ها و وزن‌كشي؛ آغاز روز اول مسابقات از 29 تير)

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده