ورزش گلف در لرستان به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت مسئولان در حال فرصت سوزی است.

کد خبر: ۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان؛ گلف لرستان، طی سالیان گذشته که این رشته ورزشی در استان پایه گذاری شده، به یکی از قطب‌های اصلی کشور تبدیل و بازیکنان این استان همواره در تیم‌های ملی کشورمان حضور ثابتی دارند.

ورزش گلف در لرستان، در حالی به یکی از قطب‌های اصلی کشور تبدیل شده که این رشته ورزشی در استان، کمترین فضا و امکانات را در اختیار دارد و حتی از داشتن یک زمین استاندارد نیز محروم است.

قهرمانی‌ها و کسب عناوین ورزش کاران گلف باز لرستانی نیز طی این سالیان همواره تکرار می‌شود و ورزشکاران این رشته در لرستان توانسته‌اند در بخش‌های آقایان و بانوان به افتخار آفرینی برای لرستان بپردازند.

اعزام گلف بازان لرستانی به تورنمت مالزی، قهرمانی لرستان در لیگ گلف طی سالجاری، دعوت 7 گلف بانوی لرستانی در سال گذشته به اردوی تیم ملی در شرایطی که کل دعوت شدگان از کشور 14 نفربودند، قهرمانی گلف لرستان در مسابقات قهرمانی کشور آقایان در سال گذشته و ده‌ها عنوان دیگر تنها حاصل زحمات و تلاش ورزشکاران گلف لرستان بوده که بدون داشتن حامی مالی و با کمترین امکانات مالی رغم خورده است.

اما جدایی از این‌ها و مشکلات موجود، گلف لرستان علی رغم داشتن توان، استعداد و سهمیه در لیگ برتر، در سالیان گذشته، به خاطر نداشتن بنیه مالی، نبود اسپانسر و حامی مالی، از شرکت کردن در آن سر باز می‌زند و بجای آن در رقابت‌های لیگ دسته اول شرکت می‌کند.

این مشکل باعث شده است، لرستان که سرشار استعداد در این رشته ورزشی است، نتواند در سطح اول مسابقات آن شرکت کند و بجای آن ورزشکاران که همه ساله با کلی رغبت در مسابقات دسته اول حضور پیدا می کنند و با کسب عنوان قهرمانی مجدداً جواز حضور در لیگ برتر را کسب می کنند، نتوانند در آن حضور داشته باشند.

این شرایط در حالی به وجود آمده است که در لرستان بسترهای حمایت از بخش خصوصی در ورزش وجود ندارد و اگر کسی بخواهد در ورزش لرستان سرمایه گذاری کند، بعد از مدت کوتاهی، با دلسردی از ادامه کار امتناع و تیم ها را به حال خود رها می‌شوند.

بخش دولتی نیز عمدتاً به دلیل تمایل نداشتن مدیران استان به بحث ورزش از خود رغبتی برای تیم داری نشان نمی‌دهد و باعث شده ورزشکاران لرستان، هر روز نسبت به گذشته با دلسردی به کار خود ادامه دهند.

در برخی استان‌های کشور، بخش‌های خصوصی تیم‌ها را با شرایطی اداره می‌کنند، که دولت بخشی از مالیات آن‌ها کاهش می‌دهد، اما در لرستان کمتر توسعه یافته، ورزش از این امتیاز به دور است.

نکته دیگری که در این بحث قابل اشاره است، ملزم کردن شرکت‌های اقتصادی به تیم داری لرستان است، چرا که به عنوان نمونه، هوای لرستان را آلوده می‌کنند، از امتیازات دولتی استفاده و وام‌های کلان دریافت می‌کنند و نیرهای غیر بومی را  نیز جذب کرده‌اند، اما کوچک‌ترین نفعی برای لرستان ندارند.

از سویی دیگر یکی از مشکلات ورزش لرستان، عدم اختصاص یک درصد بودجه ادارات به ورزش است که توسط مجلس شورای اسلامی  به تصویب رسید، لذا باید استانداری لرستان، دستگاهای دولتی را مجاب به هزینه یک درصد از سهم ورزش نمایند.

میلاد فاضلی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده