اگر تا حالا تنبلی کرده اید، عادت تان را کنار بگذارید. پیاده روی یکی از ملزومات زندگی شماست که در ماه رمضان ضروری تر از همیشه می شود.

کد خبر: ۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، امّا در ماه رمضان که در طول روز، روزه دار هستیم و شب ها هم وقت زیادی برای غذا خوردن نداریم و کالری کمتری نسبت به همیشه دریافت می کنیم، چرا باید هرشب پیاده روی کنیم؟

فراموش نکنید: شما در ماه رمضان میزان کالری کمتری نسبت به روزهای عادی دریافت نمی کنید! در واقع شما همان میزان کالری را در طول مدت کوتاه تری دریافت می کنید و این در حالی است که شما به علّت بی حالی ناشی از گرسنگی فعالیت کمتری دارید و مستعد چاقی هستید. بنابراین بهترین راه برای مواظبت از وزن فعلی و حفظ تناسب اندام تان، ورزش کردن است. به یاد داشته باشید که ورزش های سنگین در طول ماه رمضان، حتی اگر بعد از افطار انجام شوند، برای بدن مضرّند زیرا میزان آب فراوانی را از بدن خارج می کنند. در این صورت، تنها گزینه ی بی دردسر و راحت برای ورزش کردن، پیاده روی است.

چرا پیاده روی در ماه رمضان برای بدن مان مفید است؟

•    نشاط بیشتر

همه ی ما در طول ماه رمضان احساس کرختی و بی حالی می کنیم و گاهی حتی توان انجام کارهای ساده ی روزمره را هم نداریم. پیاده روی باعث افزایش آندروفین خون می شود و افسردگی و بی حالی را کاهش می دهد.

 

 پیاده روی

•    تنظیم خواب

یکی از معضلاتی که در ماه رمضان به علّت گرسنگی با آن روبه رو می شویم، آشفتگی زمان خواب است. پیاده روی دمای مرکزی بدن را افزایش می دهد. بعد از پیاده روی دمای مرکزی بدن شما تنظیم می شود و احساس خواب آلودگی به شما دست می دهد. این کار باعث می شود شب ها راحت تر بخوابید و روزها کمتر نیاز به استراحت داشته باشید.

•    تنظیم سیستم گوارش

یبوست یکی از اصلی ترین بیماری هایی است که براثر روزه داری بروز می کند و می تواند علل مختلفی داشته باشد امّا در ماه رمضان به علّت کم آبی بدن بیشتر بروز پیدا می کند. اگر از این مشکل رنج می برید، علاوه بر تغییر رژیم غذایی خود و اضافه کردن فیبر بیشتر به مواد مصرفی تان، پیاده روی کنید. تحرّک و نوشیدن آب بهترین درمان برای یبوست هستند.

•    چربی سوزی

همان طور که گفته شد به علت های مختلف، ممکن است بعد از ماه رمضان احساس کنید افزایش وزن پیدا کرده اید. اگر نگران افزایش وزن تان در ماه رمضان هستید، بهترین درمان پیاده روی است.

چرا باید بعد از افطار پیاده روی کنیم؟

پس برنامه ای بریزید و بعد از افطار، با خانواده تان نیم ساعت پیاده روی کنید.

منبع: باغ دارو

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده