پارکور یک رشته ورزشی است که مجموعه‌ای از حرکات از پیش تعریف شده است.

کد خبر: ۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، پاکور نزدیک به 15 سال است که به ایران امده و 7-8 سال از عمر آن نیز در لرستان می‌گذرد و هر روز نیز علاقه مندان آن در حال افزایش هستند.

پارکور در ایران در حال تبدیل شدن به یک رشته ورزشی است که همه ساله مسابقات کشوری آن نیز در کیش با حضور ورزشکارانی از استان‌های متخلف کشور برگزار می‌شود.

این رشته ورزشی در لرستان گویا جایگاهی ندارد و علاقه مندان آن نیز با مشکلات فراوانی رو برو هستند.

در این باره یکی از ورزشکاران پارکور کار لرستانی، در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: 3 سال است که از ژیمناستیک روی به پارکور آوردم و همه روزه بین یک الی 2 ساعت به تمرینات این رشته ورزشی می‌پردازم.

سعید یوسفند اظهار داشت: در لرستان فضا و بستری که بخواهیم به طور ایده آل در آن تمرین کنیم و امید داشته باشیم که حتماً در صورت پشتکار موفق باشیم وجود ندارد.

وی افزود: چون مسابقات کشوری پارکور به صورت آزاد برگزار می‌شود، باید برای ورودی مسابقات هر نفر بین یک الی دو میلیون پرداخت کنیم.

پارکور

این ورزشکار پارکور کار لرستانی ابراز داشت: چون هزینه شرکت در مسابقات بالاست ما نیز توان حضور در مسابقات را نداریم و طبیعتاً نمی‌توانیم استعداد مان را در جایی شکوفا کنیم.

یوسفند تصریح کرد: پارکور قبلاً جزء هیات ورزش‌های همگانی بود، اما الان نمیدانم باید برای انجام کارهای مان به کدام هیات ورزشی مراجعه کنیم تا پیگیر مطالبات مان باشیم.

وی اظهار داشت: ورزش پارکور شباهت زیادی به برخی رشته‌های زیر مجموعه ژیمناستیک دارد و ما نیاز داریم برای تمرینات مان سالن و امکاناتی را در اختیار داشته باشیم که متاسفانه با دست خالی و بدون هیچ حمایتی در حال ورزش کردن هستیم.

سعید یوسفند بیان کرد: وضع ورزش پارکور در بسیاری از استان‌های کشور خوبی است، اما در اینجا ما بستری قهرمان شدن و رشد کردن در آن را نداریم و امیدواریم مسئولان استان در این زمینه به فکر پارکور کاران باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده