قهرمان پاورلیفتینگ لرستانی جهان در استخر غرق شد و در گذشت.

کد خبر: ۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان فریدون علی‌اکبری یکی از قهرمانان ورزش‌های پاورلیفتینگ، مچ‌اندازی و بدن‌سازی جهان که در حال پمپاژ آب برای زمین‌های کشاورزی بود در استخری به عمق هفت متر در الیگودرز غرق شد و جان خود را از دست داد.

فریدون علی اکبری

فریدون علی‌اکبری از قهرمانان پاورلیفتینگ، مچ‌اندازی و پاورلفتینگ کشور بود  که در مسابقات جهانی پاور لیفتینگ گرجستان با حضور ورزشکارانی از 16 کشور جهان توانست مقام اول وزن 93 کیلو گرم را بدست بیاورد. 

علی اکبری متولد سال 1369 در شهر الیگودرز بود که از سال 1385 وارد رشته بدنسازی شد و تونست در مسابقات متعدد کشوری به مقام های برتر دست یابد. 

وی که از ورزشکاران با اخلاق الیگودرزی به شمار می‌رفت، به علت بیکاری روی به شغل مغازه داری آورد و سپس به پمپاژ آب برای زمین‌های کشاورزی در معادن اليگودرز می‌پرداخت که در نهایت میان استخر 7 متری پمپاژ آب غرق شد و جان خود را از دست داد. 

 

 

گفت و گوی زیر در تاریخ 14 دی ماه 1392 با فریدون علی اکبری انجام شده بود که تقدیم حضورتان شده است: 

 

قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ جهان:

هیچ‌گونه حمایتی از قهرمانان در شهرستان الیگودرز نمی‌‌شود

فریدون علی اکبری که در  سن 23 سالگی توانست قهرمان مسابقات جهانی پاورلیفتینگ  بدست آورد از عدم حمایت مسئولین شهرستان انتقاد دارد.

پاورلیفتینگ  نمایشی است از قدرت محض انسان در پیکار با جاذبه زمین و فریدون علی اکبری توانست امسال در مسابقات جهانی  گرجستان  قهرمان وزن 96 کیلوگرم جهان شود.

*خودتان را معرفی نمایید؟

فریدون علی اکبری هستم متولد سال  1369 در شهرستان الیگودرز و در رشته تحصیلی  مهندسی مکانیک مشغول به تحصیل هستم

*از چه زمانی فعالیت ورزشی خودرا آغاز نمودید ؟

از سال 1384توسط برادرم با رشته بدنسازی آشنا شدم و از  سال 85 تا سال 89 در وزن 75 کیلو گرم در مسابقات مچ اندازی استانی  وکشوری شرکت کردم که توانستم  مقام قهرمانی کشور را به دست آورم ولی به دلیل آسیب دیدگی در مچ دست از ادامه فعالیت خود داری نمودم از سال 89 به بعد وارد رشته پاورليفتينگ  شدم.

*ورزش پاورليفتينگ چه نوع ورزشی است؟

این ورزش از سه حرکت اسکوات(قرار دادن هالتر در پشت گردن و یک بار نشستن و بر خواستن)، پرس سینه (بر روی میز پرس سینه به پشت خوابیدن و یک بار آوردن هالتر تا امتداد سینه ها، مکث کردن و بالا بردن) و ددلیفت (بلند کردن هالتر از روی زمین تا بالای زانو با کمر صاف)  تشکیل شده است که به مجموع این سه حرکت پاورلیفتینگ می گویند.

*در این رشته چه مقام‌هایی به دست آوردید؟

در سال 89 در وزن 93 کیلو گرم قهرمان قهرمانان استان شدم ودر سال 90  در همین وزن توانستم در قسمت دد لیفت بدون تجهیزات در کشور جزء نفرات برتر شوم ولی فقط به دلایل مالی نتوانستم در مسابقات جهانی شرکت کنم ودر این دوره از مسابقات 30 ورزشکار حضور داشتند و در سال 91 در مسابقات کشوری ددلیفت با تجهیزات رکورد 265 کیلوگرم را به ثبت رساندم و مقام سوم را کسب نمایم و برای تیم ملی انتخاب شدم  و در مسابقات جهانی که  در 2 دیماه امسال در کشور گرجستان با حضور 16 کشور برگزار شد  توانستم  در وزن93 کیلوگرم  مقام اول را به دست آورم.

*به نظر شما  اخلاق و ورزش چه رابطه ای دارند؟

یک ورزشکار باید اول اخلاق داشته باشد وسپس ورزش کند  واگر کسی ورزشکار با اخلاق  باشد  یادش همیشه در ذهن‌ها باقی خواهد ماند.

فریدون علی اکبری

*الان مشغول به چه کاری هستید؟

هم اکنون بیکار هستم وتنها با وامی که گرفته‌ام  در ساختمان میلاد نورمغازه‌ای را کرایه نموده‌ام و لوازم ورزشی ومکمل‌های بدنسازی  در آن به فروش می‌رسانم.

*حرف آخر؟

از مسئولین انتظار دارم به ورزش شهرستان الیگودرز بیشتر توجه نمایند در این شهر  قهرمانان جهانی بسیاری  داریم، ولی متاسفانه بیکار هستند و هیچ گونه حمایتی از آن‌ها نمی‌شود در استان‌ها وشهرهای دیگر از ورزشکاران حمایت‌های مالی می‌شود و من افتخار می‌کنم الیگودرزیم و از زحمات وحید عابدینی رئیس هیات پرورش اندام الیگودرز و خانواده اقوام و دیگر دوستان تشکر می‌کنم.

گفت گو از یاسر مومنی

انتهای پیام/   

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
عباس جمشیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۱
0
1
فریدون جان همیشه یاد خاطرت در دل ما و مردم شهر الیگودرز زنده است

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده