مسئول ورزش بانوان لرستان گفت: تعداد 213 هیات ورزشی بانوان در شهرهای لرستان فعالیت دارند.

کد خبر: ۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۳

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، مژگان محمدزاده از حضور ده هزار نفر بانوی فعال سازمان یافته ورزشکار در استان در 40 رشته ورزشی خبر داد و گفت: این ورزشکاران در قالب ۲13 هیات ورزشی فعال در کل استان فعالیت ورزشی دارند که تقریباً ده رشته از 40 رشته ورزشی رشته های جودو، هاکی، گلف، رزمی، کاراته، کونگ فو، ووشو، والیبال نشسته، هندبال و تنیس روی میزبه صورت کاملاً فعال در عرصه کشوری و برون مرزی فعالیت ویژه دارند.

وی افزود: بیشتر بانوان، علاقمند به فعالیت در رشته‌های ایروبیک و آمادگی جسمانی هستند و همین علاقه باعث شده تعداد فعالان و متقاضیان در این ۲ رشته بیشتر از رشته‌های دیگر باشد.

مسئول ورزش بانوان لرستان درباره میزان توجه به ورزش بانوان توضیح داد: در سال‌های گذشته به دلایل مشکلات فرهنگی و مالی، توجه به ورزش بانوان کمتر بود، اما به دلیل جهشی که داشتیم و برنامه ریزی هایی که صورت گرفت این توجه بیشتر شده؛ اما باز نیاز به توجه، مساعدت و فرهنگ سازی بیشتری می باشد. 

وی درباره پیشرفت ورزش بانوان استان در سال‌های اخیر گفت: با توجه به حمایت‌هایی که از ما شده تقریباً همپای آقایان عضو تیم ملی داریم به طوری که در سه ماهه نخست امسال 25بانوی ورزشکار به اردوهای تیم ملی دعوت شدند و در حال حاضر 8 نفربه عضویت تیم ملی در رشته های مختلف در آمده اند.  

محمدزاده با بیان اینکه حمایت های خوبی از ورزش بانوان شده افزود: ورزش بانوان به خصوص در توسعه ورزش همگانی و سلامت نیاز به استعداد یابی و حمایت دارد ما به ارتباط قوی با آموزش و پرورش نیاز داریم تا بتوانیم دانش آموزان دختر مستعد را شناسایی و در زمان کمی به ورزش قهرمانی وارد کنیم.

مسئول ورزش بانوان لرستان گفت :اگر ما از قهرمانان ورزشی حمایت کنیم آنها می توانند به عنوان الگو برای دانش آموزان مدارس مطرح شوند و تعداد بیشتری را به ورزش جذب خواهند کرد . این حمایت تنها مالی نیست بلکه ما باید از نظر فرهنگی و تبلیغات نیز به این مساله توجه کنیم.

خبر: سید حامد رجایی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده