رقابت‌های فوتبال لیگ دسته اول کشور در فصل پیش رو زودتر از موعد مقرر و در یک گروه برگزار خواهد شد.

کد خبر: ۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، حضور در یک گروه 20 تیمی کار بازیکنان با انگیزه ی خیبر را برای رقابت های جدید بسیار سخت تر خواهد کرد. اما آنچه که مشاهده می‌شود این است که تکلیف تیم خیبر خرم‌آباد هنوز مشخص نیست.

این که در فصل جدید با کدام اسپانسر مالی خیبر پای به رقابت ها خواهد گذاشت و یا سقف برنامه های تیم لرستانی برای این فصل قرار گرفتن در چه جایگاهی است؟

اگر بخواهیم واقع بین باشیم با این روند باید فکر صعود به لیگ برتر و یا حتی قرار گرفتن در بین 3 تیم اول را از سر به دور کنیم چرا که رقبای با بضاعت خیبر تا دندان مسلح و سالهاست که برای صعود به دسته برتر با هم رقابت سنگینی دارند.

به نظر بسیاری از کارشناسان خیبر در این فصل تنها باید به فکر ثبات در لیگ باشد، تا بتواند در سال‌های آتی با کسب تجربه لازم مسیر درست خود را برای صعود به لیگ برتر پیدا کند. اما فراموش نکنیم که بقا در لیگ دسته اول نیز کار بسیار دشواری است به ویژه وقتی که بخواهیم 19 بازی فرسایشی را خارج از خانه و در اقسا نقاط کشور پهناورمان انجام دهیم!

اما بهترین راهکار چیست؟ قطعاً مشخص کردن وضعیت مالی تیم و تعیین بودجه‌ی فصل آتی مهم‌ترین ترین برنامه می‌تواند باشد. چرا که استطاعت مالی تعیین کننده کیفیت تیم و کادر فنی است. نکته ای که در این بین بسیار کارگشاست استفاده از بازیکنان با تجربه و بومی است که می‌توانند این تیم را در شرایط بحرانی و حساس به ثبات برسانند.

تیم خیبر در فصل گذشته بازیکنان جوان و باانگیزه‌ای را معرفی کرد که می توانند آینده سازان فوتبال استان باشند.اما صرف ترکیب فصل گذشته نمی تواند با بازیکنان گران قیمت سایر تیم ها مقابله کند. اینجاست که باید از بایکنان باتجربه لرستانی به ویژه شاغل در لیگ یک بهره جست.

جذب مدافعین با تجربه ای نظیر فتحی و یا مهاجمانی همچون بهنام بیرانوند در کنار بازیکنانی مثل پویا عالیخانی، عبدی و یا منصوریان می‌تواند کمک شایانی برای حفظ تیم در لیگ دسته اول باشد.

به هر حال باز هم باید تأکید کرد که هر چه سریعتر باید وضعیت مالی خیبر مشخص شود چرا که تمامی برنامه ریزی فصل بعد در گرو آن است.

 وحید کاظمی ذهابی    وحید کاظمی ذهابی| پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده