امیر منصوریان بازیکنی باهوش و مستعد است در هر تیمی که بوده با جان و دل برای تیمش بازی کرده و علی رغم سن کمش ، با قاپیدن فن و فنون از مربیان خود در همه تیمهایی که عضویت داشته به بازیکن شاخص تبدیل شده است.

کد خبر: ۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان او نقش موثری در صعود خیبر به لیگ 1 داشته و محبوبیت خاصی در بین هواداران برخورداراست و قطعا در آینده بیشتر از این جوان خرم‌آبادی خواهیم شنید او را به دفتر دعوت کردیم تا با او گفتگویی داشته باشیم:

امیر، در ابتدا خود را بطور کامل معرفی کن؟

بنام خدا، امیر منصوریان متولد 1371 اهل خرم آباد دانشجوی مهندسی عمران هستم. 

در چه سالی فوتبال را رسما آغاز کردی و آیا بیاد داری اولین مسابقه ای که بازی کردی چه تیمی بود؟

حدود سال 78 بود که رسما فوتبال را آغاز کردم و اولین تیمی که حضور داشتم تیم نونهالان پیشگامگان خرم آباد بود که اتفاقا در مسابقات کشوری در استان گلستان اول شدیم.

باتوجه به سن کمی که در فوتبال داری احتمالا در  چند تیم بیشتر بازی نکردی درسته ؟

چرا، هم در استان و هم در خارج استان در تیمهای مختلفی حضور داشتم تیمهای خارج استان به پیشنهاد مسئولان تیمها رفتم که بعضی هاشون شرایط مساعدی نداشتند و مدت زیادی در آن تیمها نماندم تاکنون در تیمهای :مخابرات تهران،جوانان داماش دورود ،شهرداری دزفول، فولاد اهواز، داتیس و دارتاک خرم آباد، آموزشگاه‌های استان که در مسابقات چین مقام قهرمانی را در فوتسال جهان کسب کردیم، و امسال نیز در خدمت خیبر خرم آباد بودم.امیر منصوریان

آیا فکر می کردی روزی در خارج کشور توپ بزنی؟

بله من فوتبال را بعنوان شغل می دانم و به لیگ های اروپایی هم فکر می‌کردم و غیرقابل تصور نبود ولی از آنجایی‌که حامی و اسپانسری نداریم  بازیکنان لرستان بعلت نبود حمایت مسئولان به ندرت دیده می شوند بنابراین  تاکنون نتوانسته‌ام بدنبال تحقق رویاهایم بروم.

نقش خانواده و پدر شما باتوجه به اینکه ایشان از پیشکسوتان فوتبال استان نیز می باشد تا چه حد در فوتبال شما اثرگذار بوده‌؟

قطعاً اگر خانواده و بخصوص پدرم حمایت نمی‌کردند تا الان در فوتبال موفق نمی‌شدم و پدرم جز اولین مربیانم بوده و از  تجربیات او استفاده‌های زیادی در کمک به سطح فنی فوتبالم بردم.

بهترین مربیانی که تا حالا با آنها کار کردی اسم می بری؟

هر مربی تفکرات خاص خود را دارد با هر مربی که کار کردم نکته های فنی بسیار خوبی را یاد گرفتم اما به نظرم تاکنون بهمن فروتن در داتیس خرم‌آباد را بهترین مربی می‌دانم.

از خیبر برایمان بگو ؟

صعود کردیم به لیگ یک { خنده}.

بله ولی از وضعیت قراردادها، دریافتی‌ها و سطح فنی کادر فنی این تیم توضیحاتی بفرمایید؟

همه قراردادهای بازیکنان در خیبر سفید امضا بود و می‌دانستیم خبری از مبالغ هنگفت نیست اما انصافاً مسئولان هیات فوتبال که تیم را اداره کردند هر آنچه که وعده داده بودند را کاملاً اجرا نمودند و نهایت تلاش و کمک‌های خود را به بازیکنان انجام دادند که جای تشکر دارد.

پس کلا با این وضعیت ،در طول فصل 10 میلیون گرفتی؟

خیر ، دریافتیم در طول فصل 5 میلیون تومان بود.

وضعیت مالی تیم شما قابل قیاس با تیمهای رقیب شما بود؟

خیر ، بعضی از تیمهای رقیب ما مسافت های طولانی را با هواپیما می رفتند فقط یکی از بازیکنان آلومینیوم اراک بیشتر از 200 میلیون تومان قراردادداشت تجهیزات و امکانات رفاهی که دیگر تیمها داشتند ما یک دهم آنها را نداشتیم اما خوشبختانه با مدیریت صحیح و تعصب مثال زدنی بازیکنان نتیجه زحمات را گرفتیم و با صعودمان به لیگ یک تنها هدیه ای بود که به مردم دادیم.

در بازی برگشت  پلی اف با استقلال آبی تهران ظاهرا شما میزبان بودید!!

در بازی برگشت واقعا مردم خرم آباد و لرستانی‌های مقیم تهران سنگ تمام گذاشتند و جو عجیبی در ورزشگاه حاکم شده بود و نقش اثرگذار هواداران در این بازی فراموش شدنی نیست.

خودتان فکر می کردید خیبر به لیگ 1 صعود کند؟

در ابتدای فصل هیچ کس فکر نمی کرد تیم به مرحله بعدی راه پیدا کند حتی اگر یادتان باشد تماشاگران استقبال زیادی از بازیهای خانگی نمی کردند اما همینکه تیم در لیگ چند پیروزی را بدست آورد مردم هم حمایت کردند و بازیکنان هم قسم شدیم که بدون توجه به بحث مالی در خدمت تیم باشیم.

کلا نقش هواداران در فوتبال استان چگونه است؟

هواداران فوتبال در استان ما همیشه صدردرصد حامی تیمها بودند و به نوعی فوتبال لرستان مدیون تماشاگران است که جا دارد در این جا از همه آن‌ها  تشکر کنم.

و هیات فوتبال؟

در حالی‌که هیچ کدام از مسئولین استان کمکی به این تیم نکردند و در طول فصل مسئولین تیم به تنهایی تیم را اداره می‌کردند مسئولان هیات فوتبال به هر زحمتی که شد توانستند به تعهدات خود عمل کنند و شاید هر کس دیگری جای آنها بود تا این مرحله تیم را اداره نمی کرد و لازم می دانم از همه مربیان ،بازیکنان و تیم مدیریتی : همایون بهاروند،ولی خسروی، مجید یاراحمدی و کلیه مجموعه تیم و تدارکات تشکر و قدردانی کنم

امیر منصوریان اگر امسال پیشنهادی از تیمهای بزرگ داشته باشد آیا می پذیرد؟

بله - اگر شرایط مساعد باشد حتماً خواهم پذیرفت اما در شرایط فعلی فقط به خیبر فکر می‌کنم.

سید احمد موسوی

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده