رییس هیات ورزش‌های همگانی لرستان:

رییس هیات ورزش‌های همگانی لرستان گفت: با توجه به سیاست‌های جدید وزارت ورزش و جوانان که مقرر بود در هیات‌های ورزشی کمیته همگانی فعال شود، اما در لرستان این امر تاکنون انجام نشده است.

کد خبر: ۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶

تیمور احمدی در گفت و گو باپایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، اظهار داشت: یکی از راه‌های رسیدن به ورزش قهرمانی، ابتدا همگانی کردن ورزش است و باید از دل این که ورزش را همگانی کنیم، بتوانیم با استعدادیابی بسترهای قهرمانی را مهیا کنیم.

وی بیان کرد: اگر هیات‌های ورزشی استان می‌خواهند موفق باشند، ابتدا باید رغبت عمومی مردم را به رشته های ورزشی سوق دهد و سپس از دل علاقه مندان، استعداهای خوبی را شناسایی و سپس رشد آن‌ها را میسر کنند.

رییس هیات ورزش‌های همگانی استان تصریح کرد: فقط یک الی 2 هیات در لرستان هستند که سعی در همگانی کردن ورزش در بین مردم هستند و سایر دوستان، علاقه و رغبتی برای این کار ندارند.  احمدی افزود: در خود هیات ورزش‌های همگانی، 27 رشته ورزشی گنجانده شده است، که 22 رشته آن در لرستان فعال هستند.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات خود هیات همگانی، کمبود فضای ورزشی است، چرا که بسیاری از رشته‌هایی که ما داریم آن‌ها را ساماندهی می‌کنیم، نیاز به فضای ورزشی دارند، اما چون سطح سرانه ورزشی در لرستان پایین است، کار ما را با مشکل روبرو کرده و امیدواریم مسئولان استان برای رفع این مشکل به صورت جدی تر وارد میدان شوند.

احمدی در خصوص بهبود اوضاع پارک‌ها برای رجوع مردم جهت ورزش، از شهرداری خرم‌آباد تشکر کرد و بیان داشت: شهرداری خرم‌آباد اخیراً زحمات زیادی را برای تجهیز کردن پارک‌ها به لوازم ورزشی انجام داده است که امیدواریم این کار با همکاری شورای شهر ادامه داشته باشد.

رییس هیات ورزش‌های همگانی استان در خصوص همایش‌های بزرگ پیاده روی اظهار کرد: برای سال جاری مجوز برگزاری 3 همایش بزرگ پیاده روی را از فدارسیون گرفته ایم، اما چون هزینه انجام آن را نداریم، فعلاً مانده‌ایم.

وی گفت: در سال گذشته 3 همایش بزرگ پیاده روی  در شهرهای لرستان برگزار شد، اما هنوز هستند برخی از مسئولان که به وعده‌هایی که قبلاً داده‌اند عمل نکرده و هزینه خودروهای سواری که متقبل شده‌اند را به هیات نداده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده