یکی از مطالبات واقعی  چند هزار رزمی کار لرستانی داشتن خانه تخصصی در استان است.

 

کد خبر: ۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، استان لرستان همواره یکی از قطب‌های اصلی در ورزش‌های رزمی کشور به شمار می‌آید که علاقه مندان فراوانی را نیز به خود اختصاص داده است.

ورزش‌های رزمی، با این که مخالفان زیادی دارند و از رشته‌های المپیکی نیز به شمار نمی‌آیند، اما جوانان لرستانی علاقه زیادی به روی آوردن آن‌ها را دارند و درصد زیادی را از سهم ورزشکاران را به خود اختصاص داده‌‌اند.

یکی از عواملی که رشته‌های زیر مجموعه ورزش‌های رزمی علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است، می‌تواند ایجاد باشگاه‌های خصوصی این رشته در بیشتر محله‌های شهر باشد و عاملی که این سالن‌های اغلب غیر استاندارد را رونق می‌دهد، کم توقعی ورزش کاران  رزمی کار لرستانی است.

در لرستان سرانه فضاهای ورزشی از میانگین کشوری خیلی پایین تر است، اما ورزشکاران زیادی هستند که فضای موجود ورزشی در استان کفاف آنان را نمی‌دهد و به طور معمول چاره‌ای جز روی اوردن به سالن‌های خصوصی و غیر استاندارد را ندارند.

از سوی ورزشکاران رزمی کار چون باید برای شرکت در مسابقات ملی و بین المللی به سطح آمادگی در فضایی سالم برسند، خانه تخصصی از مطالبات واقعی آنان است.

خانه تخصصی رزمی؛ مطالبه چندین هزار رزمی کار لرستانی

ورزشکاران رزمی کار لرستانی در سبک‌های نظیر جوجیتسو، کیک بوکسینگ، موی تای، پاهویوت، ساواته و غیره همواره توانسته‌اند در میادین کشوری و بین المللی برای لرستان افتخار آفرینی کنند و سهم قابل قبولی را در تعداد مدال‌های کسب شده را به خود اختصاص دهند.

ضمن این که تعداد بالای ورزشکاران این رشته و نیاز به برگزاری مسابقات شهرستانی و استانی در فصول متخلف، برگزاری دوره‌های گوناگون آموزشی، میزبانی اردوهای ملی، و غیره، اهمیت داشتن خانه تخصصی را لرستان دوچندان می‌کند، که امیدواریم مسئولین محترم اداره ورزش و جوانان لرستان برای حل این موضوع راهکار مناسب و آینده نگری را داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده