پیروزی مقابل پرسپولیس پرستاره

خیبر خرم آباد بعد از سال ها به لیگ دسته اول آمد و به بالاترین سطح فوتبال ایران نزدیک شد.

کد خبر: ۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان خیبر خرم آباد در فوتبال دهه 60 ما نامی آشنا بود، تیمی که به فینال جام‌حذفی شاهد در سال 65 رسید و در مسیر رسیدن به فینال، پرسپولیس قدرتمند و پرستاره آن روزها را برد و در لیگ دو گروهی قدس سال 68 هم شرکت کرد.  در تیرماه سال 1365 در مرحله یک هشتم جام‌حذفی پرسپولیس به مصاف خیبر خرم آباد رفت.

در آن سال مسابقات تک حذفی بود و هر تیمی که فدراسیون نصرالله سجادی تشخیص می‌ داد ضعیف تر است میزبان می‌ شد.  پرسپولیس، در سال 65 تنها 16 بازیکن داشت اما سطح کیفی این بازیکنان و میانگین سنی این تیم فوق العاده بود.

سلطانی، قلیچ، فنونی زاده، پنجعلی، کیان طهماسبی، سیدعلیخانی، انصاری‌فرد، عباس کارگر، شاهرخ بیانی، عربشاهی، رحیم یوسفی، مایلی‌کهن، علی پروین، فرشاد پیوس، ناصر محمدخانی و حمید درخشان این16 نفر بودند.

این تیم استقلال را 3 ـ صفر برد و دیگر مدعیان مثل شاهین و هما را هم برد. در جام‌حذفی، پرسپولیس برابر استقلال بندرترکمن 2 ـ صفر برنده شد.منیسک پای محمدخانی در این بازی  پاره شد و سرخپوشان بدون او به خرم آباد رفتند تا صاحب بردی آسان شوند. در دقیقه 71، رضا محمدی اصل گل خیبر را زد. تلاش مردا خیبر مثل موسی کرکی، محمدحسین حسین بیگی، ناصر میرزایی و ... برای حفظ گل موثر واقع شد و خیبر برنده شد. 

مرتضی فنونی زاده می‌ گوید: آنها شش قدم خود را از لب خط تا خط دروازه شیب دار کرده بودند. البته شیب به سمت بالا و پیوس می‌ گوید: قرار بود این بازی را ببازیم چون 3 ضربه من و یک ضربه ضیاء به تیرک دروازه خورد. 

خیبر سایر حریفان را برد، آنها تیم نوظهور پاس بوشهر با دروازه‌بان 19 ساله ای به اسم ولید صفری که قرار بود بهترین گلر تاریخ فوتبال ما باشد اما یک سال بعد محو شد را هم در نیمه نهایی بردند و برای بازی فینال برابر ملوان به تهران آمدند.

در حضور 15 هزار تماشاگر خیبر این بار به ملوان 2ـ صفر باخت تا ملوان نماینده ایران در آسیا باشد و خط پایانی مقابل معجزه مهمترین تیم لرستانی تاریخ فوتبال کشیده شود.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده