ورزش قایقرانی لرستان که چند سال پیش به یکی از قطب های  اصلی کشور تبدیل شده بود، الان به یکی از بی سر و سامان‌ترین هیات‌های ورزشی در لرستان تبدیل شده است.

کد خبر: ۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان ورزش قایقرانی استان که در سال های 89 و 90 به اوج خود رسیده بود و توانست و 20 تا 30 بازیکن را در رشته‌های متخلف به تیم ملی کشورمان تحویل دهد، الان با ضعف مدیریتی در که رأس آن به وجود آمده است، به یکی از ضعیف‌ترین هیات‌های ورزشی لرستان تبدیل شده است.

در این رابطه یکی از ملی پوشان لرستانی تیم ملی گفت: ضعف مدیریتی در هیات قایقرانی لرستان مهم ترین مشکل ماست که و باعث شده در طی 2 تا 3 سال گذشته ورزش قایقرانی لرستان  روز به روز به جای پیشرفت؛ پسرفت کند.

امیر دلفان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان، اظهار کرد: هم اکنون، فردی که بر ریاست هیات قایقرانی لرستان تکیه زده است که پیش از این، هیچ سابقه‌ی ورزشی و مدیریتی در این رشته ورزشی نداشته و حتی نتوانسته کوچکترین جهش مثبتی به این ورزش در استان بدهد.

وی عنوان کرد: هیات قایقرانی لرستان با آن همه عزتی که در سالیان گذشته داشت، الان به حالت نابودی رسیده است و افرادی که در هیات مشغول کار هستند، بجز منافع مالی خودشان، به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنند.

بازیکن ملی پوشان لرستان تصریح کرد: در گذشته وقتی دریاچه کیو به مزایده گذاشته می‌شد، هیات قایقرانی لرستان در آن شرکت می‌کرد و بعد از برنده شدن؛ منابع در آمدی آن برای ورزشکاران و  خرید تجهیزات ورزشی صرف می‌شد، ولی هم اکنون به اسم دبیر هیات در مزایده شرکت کرده اند و در آمد مالی آن صرف هیات نمی‌شود.

دلفان بیان کرد: در سال 90 ورزش کاناپلو ما، 4 ملی پوش داشت، ولی هم اکنون این رشته در لرستان راکد راکد است.

وی افزود: در گذشته، وقتی آب دریاچه خشک می‌شد، پا پیگیری‌های رییس سابق هیات قایقرانی استان، تمرینات ما در سد خان آباد الیگودرز و سد ایوشان خرم‌آباد برگزار می‌شد، ولی الان با توجه به این که دریاچه کیو دائمی شده است،از ان استفاده نمی شود و ورزشکاران به حال خود رها شده‌اند.

این ملی پوش لرستان اظهار کرد: قایقی که متعلق به دراگون بت بود استان بود و الان قیمت آن 50 میلیون است، چون با لودر جابجا شده است، نابود شده و این حیف میل فقط به دلیل ضعف مدیرتی و نبود وجدان کاری در قایقرانی لرستان است.

دلفان که به عنوان نماینده ملی پوشان لرستان با خبرنگار ما گفت و گو می‌کرد، عنوان کرد: از مسئولان ورزش لرستان انتظار داریم، به داد ما ورزشکاران قایقران لرستان برسند و اجازه ندهند بیش تر از این جوانی و عمر ما به دلیل وجود افراد بی لیاقت، تباه شود.

وی اظهار کرد، ما شکایت خود را به بازرسی استانداری و اداره ورزش نیز تقدیم کرده‌ایم و امیدواریم هرچه سریعتر مشکل قایقرانی لرستان را مرتفع کنند تا ما نیز بتوانیم بهتر برای استان مان افتخار  آفرینی کنیم.

برای مشاهده پاسخ هیات قایقرانی لرستان در خصوص این مطلب اینجا کلیک کنید.  

انتهای پیام/  

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 2
انتشار یافته: 6
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
0
0
قایقهای لرستان کجادارن تمرین میکنن؟ این سوالی است ک نمیتوان براحتی از ان گذشت.انشاالله بزودی مسولین باید پاسخگو باشن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
0
0
سلام:من به عنوان یک ورزشکار به دور از حاشیه باید به جز تمرین هیچ دغدغه ای نداشته باشم ولی هیات قایقرانی کلا متلاشی شده و تمرینات از شهریور ماه سال قبل تا الان تعطیله و ما حتی یک جلسه هم تمرین نداشتیم الان مسئولین هیات به جای این که به دنبال سرپوش باشن که روی گندکاریاشون بزارن باید به فکر ما باشن که مرداد ماه مسابقه قهرمان کشوری داریم و هیچ تمرینی نداریم تیمی جمع کنند که بازیکنان تیم هر کدوم با یک استان دیگه تو مسابقه شرکت نکنند.!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
2
1
شما نباید بدون اطلاع و دلیل و مدرک هر چیزی و انتشار بدین..شما باید از صحت مطلب مطلع بشین بعد..درسته؟؟؟؟؟
پاسخ ها
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
مگر ما پاسخ های دبیر هیات را منتشر کردیم، مدرک مکتوب گرفتیم؟ ما قاضی نیستیم، اما گفته ها دو طرف را عنوان می کنیم و قضاوت را در اختیار مخاطب قرار می دهیم. ضمناً این درگاه خبری قبل از انتشار مطالب انتقاد امیز ورزشکار قایقران، به دفتر هیات واقع در دریاچه کیو مراجعه نمود که کسی انجا نبود و همچنین با دبیر و رییس هیات نیز تماس گرفت، اما تماس بنا به دلایلی برقرار نشد.

|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
4
5
با سلام.من یه خواهش دارم از این سایت شما چرا هر کسی ک از کنار این دریاچه رد شده از دور نگاهش به این هیات و پارو زناش افتاده به اسم قایقرانی میاد و هر حرف نا مربوط و بی ارزشی میزنه... و ......
پاسخ ها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
ما با هر کسی مصاحبه نکرده ایم!! فردی که از هیات قایقرانی انتقاد داشته است، چندسالی هست که در تمرینات هیات و برنامه های کشوری حضور داشته است. این حق هر ورزشکاری است که از مسئولان یا اعضای هیات انتقاد کند چون هیچ خوب مطلقی (بجز معصومین)وجود ندارد. به هر جهت یکی از وظایف هیات ها پاسخگویی به مشکلات ورزشکاران است که این دوستان یکی از وظایف خود را با حضور در دفتر این پایگاه خبری انجام دادند و به انتقادات پاسخ دادند و ما نیز آن را منعکس کردیم. این درگاه خبری همچنان آماده نقطه نظرات جامعه ورزشی لرستان نیز می‌باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده