در جلسه شورای عالی ورزش لرستان:

جلسه شواری عالی ورزش لرستان پیش از ظهر امروز در استانداری لرستان برگزار شد که با حاشیه هایی نظیر  غیبت مدیران و پیشنهاد جالب نماینده یکی از دستگاه اجرایی همراه بود.

کد خبر: ۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۹

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، جلسه شورای عالی ورزش استان، امروز به پیشنهاد اداره ورزش و جوانان استان و با حضور استاندار لرستان برگزار شد.

در این جلسه که استاندار لرستان ابتدا شنونده سخنان مدیر کل ورزش و جوانان استان و نماینده برخی از دستگاه های اجرایی استان بود تا در خصوص بهبود اوضاع ورزش در لرستان تصمیم گیری کنند.

در این جلسه مدیر کل ورزش و جوانان لرستان ابتدا گزارشی از وضعیت موجود ورزش استان ارائه داد گفت: ورزشکاران لرستانی در سال گذشته 13 عنوان جهانی، 26 مدال آسیایی و 56 نشان در مسابقات بین المللی کسب کرده اند.

علی یاور عزیز پور فرد اظهار کرد: ورزشکاران لرستانی عمدتاً در ورزش‌هایی نظیر کشتی، بوکس جودو، هندبال، هاکی، دوچرخه سواری، دوومیدانی، کاراته، جانبازان و معلولین، ژیمناستیک، گلف، ورزشهای رزمی و غیره  توانمندی بالای دارند.

وی عنوان کرد: در استان 126 سالن سرپوشیده، 8 استخر، 23 زمین چمن، 7 پیست دوومیدانی وجود که بالغ بر 38 هزار 367 نفر از آنها استفاده می‌کنند.

عزیز پور فرد گفت: بر اساس اسناد موجود سرانه ورزش لرستان 53 انتی متر است این در حالی است که یکی از استان های مجاور این انه تا 120 سانتی متر نیز رفته است.

جلسه شورای عالی ورزش لرستان|پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: در سایر استان های کشور و در همه جای دنیا شهرداری ها از صاحبان اصلی ورزش به شمار می‌آیند و حتی در سطح حرفه‌ای نیز تیم داری می‌کنند، ولی در استان ما فضا به این شکل نیست.

وی ابراز کرد: لرستان  قابلیت های فراوانی در عرصه توریسم ورزشی دارند که اگر اعتبارات عمرانی به گونه‌ای برای ما اختصاص پیدا کند، می توانیم زیر ساخت های موجود را بنا کنیم و با میزبانی مسابقات ملی و بین المللی به رشد ورزش و اقتصاد استان کمک کنیم.

وی هم چنین خواستار اختصاص یک درصد بودجه ورزش لرستان شد گفت: الان با تصمیمات اخیر مجلس شواری اسلامی، دستگاه های دولتی می‌توانند در صورت تمایل یک درصد اعتبارات خود را صرف ورزش کنند که امیدواریم با دستور آقای استاندار این بحث به دستگاه‌های اجرایی تکلیفی شود تا بهتر بتوانیم، از این فرصت استفاده کنیم.

در این جلسه نماینده یکی از دستگاه های اجرایی استان خواستار فرهنگ سازی بیشتر در زمینه روی آوردن مردم به ورزش های همگانی شد و گفت: حتماً که نباید ما در استان سالن یا فضای ورزشی داشته باشیم.

این مهمان جلسه هم چنین اظهار کرد: چون کوه‌های خوبی در اطراف شهر داریم مردم می توانند هنگام تفریح، ورزش کنند و از کوه های اطراف خرم آباد استفاده کنند تا مانعی به نام نبود فضاهای استاندارد ورزشی کمتر به چشم بخورد.

وی همچنین خواستار معافیت نهاد خودشان از یک درصد سهم ورزش شد و بیان کرد: ما مشکلات بیشتری داریم که اگر صلاح بدانید ما آن را صرف سایر حوزه‌ها بکنیم.

یکی دیگر از مدیران استان ابراز داشت: چون در اداره ما به ورزش توجه بیشتری می شود ما را نیز از یک درصد سهم ورزش منع کنید.

بعد از سخنان چند مهمان دیگر در جلسه استاندار لرستان نیز خواستار پایان یافتن جلسه شد و گفت: با این حساب مشخص است که مدیران استان دغدغه ورزشی ندارند و هرکدام نیز به دلیل خاصی به این جلسه نیامده‌اند.

هوشنگ بازوند اظهار کرد: این که به جلسه نیامده اند نشان از بی توجهی آن‌ها به ورزش است و احساس می‌شود که برنامه ها بیشتر در حد شعار هستند.

وی بیان کرد: مدیران استان باید بیشتر به بحث ورزش توجه کنند و با برنامه ریزی استعدادهای لرستان را شناسایی و شوفا کنند.

استاندار لرستان تصریح کرد: هیچکس در لرستان به فکر شکوفایی ورزش نیست و این بحث دارد به ما آسیب های فراوانی وارد می‌کند و می‌طلبد که همه به صورت جدی گرفتار ورزش بشویم.

بازوند بیان داشت: برنامه های پیشنهادی دستگاه اجرایی  کارشناسی شده نیستند و باید خود دولت به خاطر عدم وجود بخش خصوص جور ورزش را بکشد.

وی بیان کرد: برای یک درصد سهم ورزش ادارات برنامه ریزی های کارشناسانه صورت گیرد تا بعد از تصویب آن در شورای برنامه ریزی از اعتبارات آن دستگاه های اجرایی کم و سهم اداره ورزش و جوانان استان را پرداخت کنیم.

استاندار لرستان خواستار برگزاری جلسه دوم شواری عالی ورزش لرستان در 15 تا 20 روز آینده شد و گفت: همه مدیرانی که دعوت می‌شوند باید در آن جلسه حضور پیدا کنند و کارهای کارشناسی برای رشد ورزش در این مدت صورت گیرد تا برای جلسه آینده برنامه ریزی صورت گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده