مسابقات دانش آموزی آموزشگاه لرستان که طی روزهای گذشته در استان برگزار شد با بی برنامگی از سوی متولیان آن‌ها همراه بود.

کد خبر: ۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، مسابقات دانش آموزی در رده‌های پایه ابتدایی، راهنمایی و متوسطه استان دیروز با برگزاری مسابقات دوومیدانی به کار خود در خرم‌آباد پایان داد.

یکی از وظایف آموزش و پرورش استان‌ها در حوزه ورزش است که می‌بایست با استعدادیابی، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری منظم مسابقات شهرستانی و استانی است که باید کار هدایت افراد مستعد را به سمت و سوی رشته‌های تخصصی پیگری کنند.

اما گویا مسئله ورزش در آموزش و پرورش لرستان به حال خود رها شده است، چرا که برگزاری مسابقات آموزشگاه استان در دوره اخیر با پایین ترین کیفیت و سطح برگزاری اجرا شده است، که اعتراض مربیان و خود دانش آموزان را در پی‌داشته است.

در مسابقات دوومیدانی دانش آموزان استان که دیروز در مجموعه ورزشی تختی خرم‌آباد برگزار شد، حتی خود متولیان برگزاری این مسابقات حضور نداشتند و گوشی همراه خود را نیز از دسترس خارج و خاموش کرده بودند.

دوومیدانی |پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان

بی برنامه‌گی در حین اجرا مسابقات، نبود متولی، برگزاری مسابقات به صورت فشرده، فرستادن دانش آموزان به مسابقات استانی که گاهاً  دوره‌های آموزشی و برگزاری مسابقات شهرستانی را طی نکرده‌اند، عدم استعدادیابی قبل از اعزام نفرات به مسابقات، عدم ساماندهی شرکت کنندگان، تاخیر چند ساعته برای آغاز مسابقات، پذیرایی نا مناسب دانش اموزان و چندین مورد دیگر در برنامه دیروز مسابقات دوومیدانی کاملاً مشهود  و محسوس بود.

مسابقات دومیدانی در حالی برگزار شد، معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان و مسئول انجمن دومیدانی دانش آموزان لرستان که خودشان از متولیان مسابقات ورزشی بودند حضور نداشتد و بنا به گفته حاضران، مسئول انجمن دوومیدانی نیز به برخی از شهرستان ها اعلام کرده بود که مسابقات برگزار نمی شود و در مسابقات حضور پیدا نکنند.

نحوه پذیرایی برای وعده نهار از دانش آموزان و عوامل برگزاری مسابقات نیز  در حدی نامناسب بود که عده‌ای بر روی چمن مجوعه تختی، برخی در داخل مینی بوس و عده دیگر نیز در نزدیکی سرویس‌های بهداشتی به صرف غذا پرداختند.

بنا به گزارش خبرنگار ما، بعد از وضعیت نامناسب آموزش و پرورش در میزبانی مسابقات دوومیدانی، خود عوامل هیات دوومیدانی وارد مراحل برگزاری مسابقات شدند و تا حد ممکن به انجام مطلوب مسابقات پرداختند.

بدون شک نقش آموزش و پرورش در شناسایی استعداد‌های ورزشی دانش آموزان، بر کسی پوشیده نیست و در حال حاضر نیز بسیاری از قهرمانان استان که در عرصه‌های ملی و بین المللی حضور دارند حاصل برنامه‌های آموزش و پرورش استان هستند.

سوالی که باید از متولیان ورزش آموزش و پرورش استان پرسید این است که آیا با ادامه چنین روند نا مناسبی در برگزاری مسابقات و نحوه فعالیت ورزشی باز می‌توانیم ورزشکاران خوبی را تحویل تیم‌های ملی  کشورمان بدهیم؟؟

این درگاه خبری آماده پاسخ مسئولان آموزش و پرورش لرستان در خصوص مسابقات آموزشگاه‌های استان خواهد بود...

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده