گزارشی از جوانان الیگودرز در مورد بی برنامگی در فوتبال؛

 جوانان شهرستان الیگودرز از کمبود امکانات وسالنهای ورزشی در شهرستان رنج می‌برند و این درحالی است که بازیکنان دربی میلیاردها تومان بابت بازی بی کیفیتشان از بیت المال پول دریافت می‌کنند و نتوانسته‌اند رضایت علاقمندان به این رشته ورزشی را جلب نمایند. 

 

کد خبر: ۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۷

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، هشتادمین دربی پایتخت با نتیجه یک بر صفر  به سود پرسپولیس پایان یافت و با توجه به وجود طرفدارن این دو تیم همیشه قبل و بعد از بازی شاهد خط ونشان‌های آن‌ها هستیم.

اما این بار زمانی که از صفحه تلویزیون که سوت آغاز مسابقه به صدا در آمد صندلی‌های خالی ورزشگاه آزادی مشاهده می‌شد که نشان دهند عدم رضایت تماشگران از وضعیت بازی این دو تیم و جایگاه آن‌ها در جدول لیگ برتر بود که با وجود پول‌های کلانی که این بازیکنان و باشگاه‌های آن هزینه می‌کنند، چرا نتوانسته‌اند رضایت علاقمندان به این رشته ورزشی را جلب نمایند؟

 بازیکنان میلیاردی ولی بدون تعصب در دربی

رضا بیرانوند یکی از طرفدارن استقلال نیزاز وضعیت بازی دربی اصلاً راضی نیست و در این باره می گوید: تقریباً در هر کشوری بازی‌های مانند دربی انجام می‌شود، ولی کیفیت بازی آنها با دربی ایران اصلاً قابل مقایسه نیست و کیفیت بازی دربی امسال نیز در سطح لیگ سوم بود .

 وی ادامه داد: بازی بین تیم‌های تراکتور و نفت جذابتر بود و امسال تیم‌های پرسپولیس و استقلال با وجود بازیکن‌های میلیاردی نتوانستند حتی جزء 5 تیم برتر این مسابقات شوند.

بیرواند عملکرد مدیران تیم های فوتبال را ضعیف می‌داند و بیان نمود: مدیران دلسوزی برای هدایت این تیم‌ها وجود ندارد وحتی با افزایش نجومی قراردادهای بازیکنان هیچ تعصب و غیرتی را از آن‌ها مشاهده نمی‌شود وگویا تنها پول برای آنها مهم است.

رضا از خاطرات و زمانی که خود در زمینه رشته ورزشی فوتبال فعالیت نموده می‌گوید ولی مشکلات مالی سبب شده تا او نتواند پیشرفت نماید.

 وی متعجب از این‌که اگر جوانی بخواهد برای ازدواج و یا تامین سایر هزینه‌های زندگیش وام دریافت کند به او هیچ‌گونه توجهی نمی‌شود، ولی به هر کدام از بازیکنان لیگ برتر به اندازه حقوق ماهیانه هزاران نفر پول پرداخت می‌شود.

 استعدادیابی در رشته ورزشی فوتبال در الیگودرز وجود ندارد

احمد معلمی 30 ساله که تازه توانسته است ازدواج کند، وقتی به جمع ما نزدیک می‌شود نتیجه بازی دربی را از دوستانش می‌پرسد که با شنیدن برد پرسپولیس بسیار خوشحال می شود و می‌گوید: از گذشته بیشتر جوانان به تیم‌های استقال وپرسپولیس علاقه خاصی دارند و نه تنها رقابت بین بازیکنان بلکه تماشاگران در دربی‌ها نیز مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: قهرمانی تیمهای نفت، تراکتور و یا سپاهان برای من اهمیت ندارد بلکه فقط تیجه بازی دربی مهم است حتی اگر دو تیم در انتهای جدول باشند و مشاهده بازی در این دوساعت سبب می‌شود که جوانان از اوقات فراغت کاذب و بیهود دور شوند.

 احمد به وضعیت امکانات ورزشی در شهرستان اشاره می‌کند و بیان نمود: امکانات ورزشی شهرستان با سایر استان‌های کشور قابل مقایسه نیست و قهرمانی سپاهان نشان داد که اگر به تیم‌های شهرستان توجه نمایند می‌توانند حتی قهرمان کشور را بدست آورند ولی متاسفانه استعداد یابی در زمینه فوتبال در شهرستان ما وجود ندارد .

جوانان الیگودرز|پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان

 توجه بیشتر به ورزش همگانی بجای فوتبال

محمد بیرانوند 26 ساله و بعنوان فرزندم چهارم خانواده است او اصلاً علاقه‌ای به فوتبال ندارد و با وجود اینکه تمامی اعضای خانواده آنها علاقمند به این رشته ورزشی هستند، اما وی معتقد است که فوتبال برای او نان و آب نمی‌شود بجای آن باید در در مورد بیکاری جوانان فکری شود  ودر این باره می‌گوید: ورزش  برای سلامتی افراد بسیار مهم است ولی متاسفانه بیشتر جوانان امروز تنها یک تماشگر ورزش می‌باشند و هیچ‌گونه فعالیت ورزشی ندارند.

وی ادامه داد: بودجه های کلانی که برای فوتبال وبازیکنان هزینه شده است اگر در زمنیه اشتغال، صنعت و... استفاده می‌شد هم اکنون کشور پیشرفت چشمگیری داشت و بیشتر باید به ورزش همگانی توجه شد چرا که موجب شادابی و نشاط افراد جامعه می‌شود.

 بی عدالتی، سهم جوانان الیگودرزی در رشته ورزش فوتبال   

شغل اصلی او جوشکاری است و مانند سایر جوانان الیگودرز در تهران وسایر شهرها مشغول به فعالیت است. او و دوستانش از کمبود سالن‌ها و امکانات ورزشی در شهرستان از گذشته تا هم اکنون بسیار ناراضی است و با اشاره به این مطلب می‌گوید: اگر پول قرارداد تنها  یکی از این بازیکنان فوتبال در این شهرستان جهت ساخت سالن ورزشی هزینه می‌شد الان عده‌ای زیادی از جوانان می‌توانستند از امکانات ورزشی استفاده نمایند. 

 مجتبی بسحاق جوان 29 ساله شهرستان الیگودرز نیز با اشاره به عدم حضور تماشگران در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: شکست‌های دنباله دار استقلال و پرسپولیس در روحیه تماشگران بی‌تاثیر نبوده است و خدا رو شکر که این دربی حداقل یک گل داشت چون در صورت مساوی دیگر بازی‌های دربی را مشاهده نمی‌کردم.

او نیز سال‌های قبل در زمین‌های خاکی شهرستان فوتبال بازی نموده است که  در یکی از مسابقات پای چپش مجروح می شود و دیگر نمی تواند به فعالیت ورزشی خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: من بعنوان یک جوان شهرستانی آیا ارزشی برای مسئولین کشور ندارم  که هیچ گونه حمایت مالی و ورزشی از ما صورت نمی‌گیرد و تنها در مرکز کشور وشهرهای بزرگ به یک نفر میلیاردها پول پرداخت می شود ولی در شهرستانها ما کمترین امکانات ورزشی برای هزاران جوان نیز وجود ندارد.

او هم اکنون در کنار پدرش مشغول فعالیت کشاورزی است و از اینکه با وجود پول‌های زیاد از جیب بیت المال برای این باشگاه‌ها هنوز پیشرفتی در کیفیت بازی‌ها حاصل نشده است ناراحت است و گفت: باید هر چه سریعتر کلیه  باشگاهای فوتبال خصوصی سازی شوند تا دلال بازی در فوتبال کاهش یابد و بار مالی آنها از دوش دولت برداشته شود.

یاسر مومنی- پایگاه خبری هیجار - الیگودرز

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده