مدیر تیم‎های ملی جودو از عملکرد سبک وزن‎ها در چند سال اخیر راضی نیست.

کد خبر: ۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۶

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان،آرش میراسماعیلی در گفت‎وگو با ایسنا، اظهار کرد: با نظر شورای فنی بعد از ناکامی در اینچئون، کادرفنی تغییر کرد و آقای زارعیان به‎عنوان سرمربی انتخاب شد. فرصت چند ماهه‎ای که در اختیار کادرفنی بود، اردوهای داخلی را برگزار کرد و با توجه به اینکه رقابت‎های گرندپری گرجستان یک هفته بعد از پایان لیگ بود، نتوانستیم در آن رقابت‎ها شرکت کنیم.

وی با اشاره به رقابت‎های جایزه بزرگ ترکیه بیان کرد: با 9 جودوکار در این پیکارها شرکت کردیم و تجربه‎ای که خیلی‎ها را محک زده بودیم را دراختیار سرمربی تیم ملی قرار داریم اما حق طبیعی کادرفنی است که نفراتی را محک بزند و براین اساس تیم در اوزان سبک با دو نفر عازم شد. متأسفانه ضعف در سبک وزن‎ها مشهود است و در چند سال گذشته نتایج لازم را در این اوزان نگرفته‎ایم که در رقابت‎های ترکیه نیز توفیقی حاصل نشد.

مدیر تیم‎های ملی جودو خاطرنشان کرد: رقابت‎های ترکیه با توجه به اینکه امتیاز سهمیه المپیک نیز بود، سطح بالایی داشت و 70 کشور با مدعیان شرکت کرده بودند که سعید مولایی با اینکه به تازگی از وزن 73- به ۸۱- کیلوگرم آمده بود و اولین تجربه بین‌المللی خود را در وزن جدید پشت سر می‌گذاشت، عملکرد خوبی داشت و با کسب نشان برنز، سهمیه المپیک را نیز کسب کرد.

میراسماعیلی اضافه کرد: مولایی اکثر رقبای این وزن را شکست داد و با توجه به آسیب‎دیدگی مدال خوش‎رنگی به دست آورد. فعلاً یک سهمیه شناور قاره‎ای داریم که برای مولایی است و اگر وی بتواند بار دیگر سهمیه المپیک بگیرد، این سهمیه به یک جودوکار دیگری ایرانی که دارای رنکینگ بالاست، اختصاص می‎یابد.

وی با اشاره به اینکه کادرفنی از جودوکارهایی که عملکرد ضعیفی در ترکیه داشتند به دور جدید اردوی تیم ملی دعوت نکرد، افزود: از جوانان برای حضور در اردو دعوت شد تا اعضای تیم ملی تلنگری بخورند. هدف از این کار حذف ملی‎پوش‎ها نیست اما باید بیشتر کار کنند و با قدرت به تیم ملی برگردند.

 مدیر تیم‎های ملی جودو در پایان با اشاره به رقابت‎قهرمانی آسیا که 27 اردیبهشت در کره‎جنوبی آغاز می‎شود، گفت: چون این رقابت‎ها برای رنکینگ المپیک است، طبیعتاً سطح بالایی خواهد داشت و درصددیم که با کره‎ای‎ها اردوی دو هفته‎ای مشترکی برگزار کنیم.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده