آیا تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد به مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور صعود می‌کند؟

کد خبر: ۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۳

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، از سری مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور، سه شنبه هفته جاری در ورزشگاه انقلاب کرمانشاه، دو تیم بعث کرمانشاه و خیبر خرم‌آباد با هم دیدار خواهند کرد.

بازی دو تیم خیبر و بعثت از هفته نهم در حالی برگزار می‌شود که تا پایان رقابت‌های دور دوم لیگ دسته دوم تنها دو بازی مانده و هر دو تیم از شانس صعود به لیگ دسته اول برخوردارند.

تیم خیبر که از 4 بازی گذشته خود 3 برد و یک تساوی را کسب کرده است، با 14 امتیاز در رده دوم جدول مسابقات قرار گرفته است و تیم بعثت کرمانشاه نیز با 11 امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.

این دو تیم در بازی قبلی خود که ورزشگاه تختی خرم‌آباد برگزار شد، در پایان 90 دقیقه به تساوی یک بر یک دست یافتند و هم اکنون با توجه به امتیازات پخش شده بین تیم‌های گروه، 4 تیم نخست از شانس صعود به لیگ دسته اول بهره می‌برند.

در گروه"A" که تیم خیبر در آن حضور دارد، تیم آلومینیوم اراک که با 15 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است، از شانس بالاتری بهره می‌برد، چرا که 2 بازی آینده این تیم با شهرداری ارومیه و بعث کرمانشاه است. هم اکنون شهرداری ارومیه با 5 امتیاز قعر نشین جدول است و بردن آن برای آلومینومی‌ها که در خانه از آن پذیرایی می‌کنند، کار زیاد دشواری نیست. بازی بعدی آلومینیوم نیز با بعثت است و آن بازی نیز در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک انجام می‌شود. البته اگر بعثت بتواند در بای مقابل خیبر 3 امتیاز بازی را کسب کند، می‌تواند برد در بازی پایانی اراکی ها را با سختی ممکن کند.

از سوی دیگر خیبر در هفته پایانی باید به بوشهر برود تا با تیم ایرانجوان بازی کند.  این دیدار برای ایرانجوانی‌ها که شانسی برای صعود ندارند تشریفاتی است، اما اگر خیبر بتواند از بازی کرمانشاه 3 امتیاز را کسب کند می‌تواند روی 3 امتیاز بازی با ایرانوان نیز حساب باز کند تا در صورت ممکن و با توجه به نتایج سایر دیدار ها به لیگ دسته اول صعود کند.

البته دو بازی آینده سپید رود رشت نیز که در مکان سوم جدول جای دارد، برای خیبری‌ها مهم و سرنوشت ساز است. اگر خیبر بازی‌های خود را با تساوی یا باخت پشت سر بگذارد، سپید رود می‌تواند در صورت نتایج بهتر به لیگ دسته اول صعود کند.

در این مسابقات، تیم نخست گروه‌های "A" و "B" به صورت مستقیم به لیگ دسته اول صعود می‌کنند و تیم های دوم به پلی‌آف خواهند رفت تا با انجام دو بازی رفت و برگشت سرنوشت تیم سوم نیز مشخص شود.

برنامه زمان بندی دو هفته پایانی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور به شرح زیر است:

هفته نهم:  سه شنبه 94/2/15 ساعت 17

بعثت کرمانشاه – خیبر خرم آباد – ورزشگاه انقلاب کرمانشاه 

آلومینیم اراک – شهرداری ارومیه – ورزشگاه امام خمینی اراک 

سپیدرود رشت – ایرانجوان خورموج – ورزشگاه شهید عضدی رشت 

هفته دهم:  سه شنبه 94/2/22 ساعت 17

آلومینیم اراک – بعثت کرمانشاه – ورزشگاه امام خمینی اراک 

ایرانجوان خورموج – خیبر خرم آباد – ورزشگاه تختی خورموج

شهرداری ارومیه – سپیدرود رشت – ورزشگاه تختی ارومیه

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده