مدیر‌کل ورزش و جوانان لرستان:

مدیر‌کل ورزش و جوانان لرستان گفت: امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ورزش قهرمانی در استان فراهم نیست و بسیاری از رشته‌های ورزشی استان، خانه تخصصی ورزش و سالن مسابقات ندارند.

کد خبر: ۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ورزش لرستان علی‌یاورعزیزپور اظهار داشت: لرستان یکی از قوی‌ترین قطب‌های ورزشی کشور است، بسیاری از متخصصان ورزشی، دلیل این امر را به موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی استان نسبت می‌دهند و معتقدند که مردم مناطق کوهستان‌نشین، مستعد ورزش قهرمانی هستند.

وی افزود: هرگاه که استان لرستان در یک رشته ورزشی به‌خوبی در کشور مطرح شده و ورزشکاران آن رشته خوش درخشیده‌اند، به این دلیل بوده که آن ورزش مورد توجه قرار گرفته؛ از طرفی رکود هر رشته ورزشی نیز نشان‌دهنده غفلت و بی‌توجهی نسبت به آن رشته ورزشی است،  در غیر این صورت استعدادهای ورزشی جوانان لرستان محدودیتی ندارد.

مدیر‌کل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه امکانات و زیرساخت‌های لازم برای ورزش قهرمانی در استان فراهم نیست، تصریح کرد: بسیاری از رشته‌های ورزشی استان، خانه تخصصی ورزش ندارند و فضاهای ورزشی موجود هم نیاز به استانداردسازی، تعمیر و بازسازی دارند.

وی بیان کرد: سالن مسابقات برای بسیاری از رشته‌های ورزشی در لرستان وجود ندارد و بزرگترین سالن مسابقات مرکز استان، کمتر از دو هزار نفر ظرفیت دارد، از سویی نباید نقش تماشاگر را در پیشرفت ورزش کمرنگ تلقی کرد چرا‌که از دل تماشاگر است که ورزش همگانی و حتی قهرمانی شکل می‌گیرد.

عزیزپور نبود اسپانسر را مهم‌ترین چالش پیش‌روی جامعه ورزشی دانست و خاطر‌نشان کرد: اسپانسر معمولاً از بخش‌های صنعتی به حوزه حمایت از ورزش ورود پیدا می‌کند که متأسفانه استان ما از فرصت صنعتی بودن بی‌بهره است، از طرفی این حامیان مالی، تیم‌های لیگ برتر و سطح یک را پشتیبانی می‌کنند که به دلیل نبود امکانات، معمولاً تیم‌های ورزشی ما از راهیابی به لیگ برتر بازمی‌مانند.

مدیر‌کل ورزش و جوانان لرستان گفت: براساس قانون، هیئت‌های ورزشی استان، 65 درصد اعتبارات خود را از محل فدراسیون بودجه و 35 درصد باقی‌مانده را از سازمان ورزش و جوانان دریافت می‌کنند اما برخی از هیئت‌ها، تمایلی به جذب اعتبارات فدراسیونی ندارند و به دنبال حمایت 100 درصدی سازمان ورزش و جوانان هستند که این امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه دستیابی به ورزش قهرمانی الزاماتی دارد، اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی باید با رایزنی‌های مکرر به ‌دنبال جذب حامیان مالی برای مجموعه زیرنظر خود باشند.

عزیزپورعنوان کرد: راهیابی ورزشکاران به تیم ملی، پشتکار و تمرین‌های پی‌درپی و طولانی مدت را می‌طلبد و پیمودن این مسیر تا دستیابی به ورزش حرفه‌ای، ممکن است هزینه‌‎هایی را به آن‌ها تحمیل کند، بنابراین خانواده‌ها باید بخشی از درآمد خود را صرف ورزش کنند، چرا‌که بودجه محدود اداره ورزش و جوانان به تنهایی جوابگوی نیازهای مالی همه ورزشکاران نیست.

مدیر‌کل ورزش و جوانان لرستان بیان کرد: رسالت اداره ورزش و جوانان این است که ورزشکاران را تا رسیدن به مرحله قهرمانی کشور حمایت کند، پس از آن ورزشکار به مرحله‌ای می‌رسد که می‌تواند با قرارداد بستن با تیم‌های معتبر و ورد به لیگ، هزینه‌های خود را تأمین کند./ منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده