ورزش زورخانه‌ای از جایگاه ویژه‌ای در ایران اسلامی برخوردار است چرا که این ورزش، هم تحرک و پویایی خاص خود را دارد و هم آمیخته با مضامین و دینی همچون دوری از کبر و داشتن تواضع و فروتنی است.

کد خبر: ۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، سلامتی جسمی و روانی تک تک افراد جامعه از بسترهای توسعه اجتماعی و اقتصادی محسوب می‌شود و در این راستا، ورزش از جمله مقوله‌هایی است که در ارتقاء سلامت آحاد جامعه تأثیر بسزایی دارد.

علاقه و حضور جوانان و نوجوانان در عرصه‌های گوناگون ورزشی، نشان از جامعه‌ای بانشاط و پویا دارد و در مقابل، جامعه کسل و افسرده، جدای از تحمیل هزینه‌های گزاف در جهت درمان بر اقتصاد، هرگز نخواهد توانست به اهداف از پیش تعیین شده فردی و جمعی توسعه و پیشرفت دست یابد.

با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌ها ریشه در عواملی همچون عدم تحرک و چاقی دارند، به توصیه بیشتر کارشناسان، ورزش راهکاری مناسب در راستای پیشگیری از انواع بیماری‌ها است به گونه‌ای که افراد می‌توانند با ورزش کردن مستمر و منظم درصد قابل توجهی از عوامل بیماری زا را از خود دور کنند.

در میان ورزش‌هایی که در ایران اسلامی وجود دارد، ورزش زورخانه‌ای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چرا که این ورزش، هم تحرک و پویایی خاص خود را دارد و هم آمیخته با مضامین و دینی همچون دوری از کبر و داشتن تواضع و فروتنی است.

زورخانه الشتر|پایگاه خبری تحلیلی  ورزش لرستان

به همین منظور با حضور در محل ساخت زورخانه شهرستان سلسله، پای درددل برخی از جوانان علاقمند به ورزش زورخانه‌ای نشستیم تا دغدغه این قشر از جامعه را به گوش مسئولین امر رسانده و چاره‌ای برای مشکلات سد راه ورزش زورخانه ای در الشتر اندیشیده شود.

این عده از جوانان الشتری با گلایه از نبود مکان زورخانه در شهرستان، به ساختمان نیمه کاره زورخانه اشاره کردند و خواستار پیگیری مسئولین امر در جهت تکمیل آن شدند؛ ساختمانی که شاید بتوان گفت 40 تا 50 درصد از آن تکمیل شده که در همین جا از مسئولینی که کار ساخت این پروژه را به اینجا رسانده اند تقدیر و تشکر می شود؛ اما "کار را آن کرد که تمام کرد!"

تأمین زمین، پی‌سازی ساختمان، تأمین آهن و ساخت اسکلت فلزی از جمله مراحل پرهزینه و مهم ساخت یک ساختمان است؛ مراحلی که زورخانه شهرستان الشتر آنها را با همت و پیگیری جوانان و نیز همکاری مسئولان تا بدین جای کار پشت سر گذاشته است. اما به گفته جوانان ورزشکار علاقمند به ورزش زورخانه‌ای در الشتر، این پروژه متأسفانه چندین سال است که معطل مانده در حالی که برای تکمیل آن، شاید هزینه‌ای کمتر از آنچه تاکنون مصرف شده است نیاز باشد.

جوانان علاقمند به ورزش زورخانه‌ای در الشتر از تعطیلی این ورزش در شهرستان می‌گویند و اینکه نبود امکانات کافی باعث سلب انگیزه آنان شده است.

سوال مهمی که در اینجا به اذهان خطور می‌کند این است که معطل ماندن پروژه‌ای که هزینه‌های بسیاری برای آن شده است، آیا به نفع اقتصاد عمومی جامعه است یا خیر؟ بدیهی است که ساخت و تکمیل هر پروژه نیاز به تأمین هزینه‌های آن دارد و باز از زحمات مسئولینی که دغدغه‌های جوانان علاقمند به ورزش زورخانه‌ای را درک کرده و کار ساخت ساختمان زورخانه الشتر را تا بدین مرحله پیش برده‌اند ابراز تشکر می‌شود اما انتظار می‌رود تا مسئولان استانی و شهرستانی کمر همت را برای تکمیل هرچه سریعتر این طرح مهم ورزشی در شهرستان سلسله ببندند تا گامی حیاتی در راستای تشویق جوانان و نوجوانان به ورزش بردارند و پروژه نیمه‌تمامی که برای آن زحمات زیادی کشیده شده است را کامل کنند.

اسداله محبی

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
پیمانکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
0
1
پروژه ها تو استان ما وقتی به سر انجام می رسن که عمر مفید شون تموم شده باشه.
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
0
2
ورزش و سالن برای چی تون هست؟؟؟ فقط اعتیاد!!!!!!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده