درد دل‌ قهرمانان جانباز و معلول با نماینده مجلس/

ورزشکاران و قهرمانان معلول و جانباز استان در دیدار با نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از  عدم حمایت مسوولان استان انتقاد کردند و درد دل‌های خود را با ایرج عبدی در میان نهادند.

کد خبر: ۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۸

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، در حاشیه بازدید عبدی نماینده مجلس از مجموعه ورزشی تحتی خرم‌آباد‌، جمعی از ورزشکاران‌، مربیان و مسوولان ورزش‌های جانباز و معلول استان مشکلات خود را به او منتقل كرده و خواستار پی‌گیری حق و حقوق قانونی خود شدند.

انتقاد از محقق نشدن وعده های مسئولان

یکی از این قهرمانان که نشان طلای پارالمپیک را در کارنامه دارد در این دیدار خطاب به نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه علی‌رغم این که وضعیت جسمانی ما و دیگر ورزشکاران این رشته ورزشی خاص است و انتظار می‌رود مسوولان توجه بیشتری به ما داشته باشند اما به‌جز بی‌توجهی و و وعده و وعید خیری به ما نرسیده است.

محسن کاییدی اظهار داشت قبل از اعزام به مسابقات پاراآسیایی در جلسه‌ای که با مهندس بازوند استاندار لرستان داشتیم، ایشان قول داد به محض برگشت از مسابقات از مدال‌آوران با اهدا سکه‌های بهار آزادی از آنان تقدیر شود.  وی افزود: اکنون بعد از گذشت چند ماه از برگشت از مسابقات‌، متاسفانه قول‌های استاندار عملی نشد، لذا حقیقتاً ما گله‌مند هستیم و تقاضا داریم در این خصوص مساعدت‌های لازم در حق ما و دیگر اعضای این ورزش انجام شود.

انتقاد از بی‌توجهی سازمان بهزیستی استان

از دیگر موارد اعتراضی که مربیان و ورزشکاران از مسوولان داشتند عدم توجه و حمایت مسوول سازمان بهزیستی استان بود که در این خصوص مربی تیم جانبازان و معلولان گفت: بر خلاف دیگر استان‌ها که سازمان بهزیستی توجه ویژه به ورزشکاران معلول دارند و کمک‌های مالی در خور توجهی به ورزش معلولین دارند اما بهزیستی استان ما هیچ‌وقت نه دیداری با ما داشته و نه آن طور که انتظار می رود از ورزشکاران حمایت می‌کندد.  اردشیر کاظمی اظهار داشت: استدعا داریم نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس که خود عضو کمیسیون اجتماعی می‌باشد و سازمان بهزیستی از جمله ادارات زیر مجموعه این کمیسیون است، پی‌گیر برقراری تعامل و حمایت سازمان بهزیستی استان از ورزشکاران معلول استان باشند.

بازدید ایرج عبدی و  علی یاور عزیز پور فرد از مجموعه ورزشی تختی خرم آباد|پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان

یکی دیگر از قهرمانان لرستانی ضمن اشاره به هزینه‌های سنگین مسابقات و ایاب و ذهاب ورزشکاران جانباز و معلول خواستار اختصاص اعتباری جهت ایاب و ذهاب ورزشکاران شد.

وي گفت: با توجه به این که اکثر ورزشکاران ما با مشکل اشتغال روبه‌رو هستند تحمل هزینه‌های ایاب و ذهاب تمرینات و مسابقات برای آنها سخت است که تاکنون مسوولان ما کمکی در این مورد به ما نکردند.

ورزشکاران همچنین با اشاره به تلاش‌های کاظمی و بهرامی مربيان خود، از عدم توجه کافی به آنان انتقاد کردند و اظهارداشتند‌: در هیچ جای کشور سراغ نداریم که این‌قدر مربیان با ورزشکاران تمرین کنند و نقش در موفقیت قهرمانان داشته باشند اما توجه کافی و شایسته‌ای به این عزیزان نمی‌شود.

در این دیدار، سید حمید الیاسی رییس هیات معلولان و جانبازان استان نیز گزارشی از وضعیت قهرمانان و همچنین  مشکلات این ورزشکاران به نماینده مردم ارائه داد و خواستار این شد در جهت رفع مشکلات و کمک‌های ویژه به ورزشکاران پیگیری و مساعدت لازم را به عمل آورند‌.

 مدیرکل ورزش و جوانان لرستان: بخشي از انتقادات را قبول دارم و بخشي را نمي‌پذيرم

مدیرکل ورزش و جوانان استان دراین دیدار در  سخنانی گفت: با توجه به وضعیت خاص این ورزشکاران و افتخارات آنان در میادین جهانی بر خود تکلیف می‌دانستیم که امکانات خوبی برای آنها فراهم نماییم.

علي‌ياور عزيزپورفرد اظهار داشت: اولین اقدامی که برای این ورزشکاران انجام دادیم سالنی که قبلاً مختص به ورزش رزمی بود را به طور کامل به ورزش معلولان اختصاص دادیم و آن را تحویل هیات معلولان و جانبازان دادیم و طی جلساتی که با رییس فدراسیون داشتیم مقرر کردیم فدراسیون هر سال 5 میلیون تومان و هر سال یک میلیون اضافه‌تر به ورزش معلولان استان برای تجهیزات کمک نماید هم اکنون نیز 5 میلیون تومان از فدراسیون جهت تجهیز این سالن منظور کردند و آن را به استان پرداخت نمودند.

وي افزود: بخشی از انتقادات ورزشکاران نسبت به تجلیل از آن‌ها را قبول دارم اما بخشی دیگر را نمی‌پذیرم. قبل از اعزام ورزشکاران به مسابقات پاراآسیایی در جلسه‌ای که آقای استاندار گرفتند کمک‌هایی کردند و ایشان قولی که به قهرمانان دادند را خواهان انجامش بودند.

علی یاور عزیزپور افزود: در جلسه‌ای که با استاندار داشتم، ایشان دو راهکار ارائه داد؛ یکی این که در سال 93 تجلیل برگزار شود و با توجه به مشکلات مالی استان، بخشی را استانداری و بخشی دیگر را ورزش و جوانان تقبل کند تا از ورزشکاران تجلیل به عمل آید  و یکی دیگر تجلیل در سال 94 انجام شود و از اعتبارات سال 94 به طور ویژه  و درخور شان افتخارات قهرمانان از آنان تجلیل و قدردانی نماییم.  وی افزود: ما هم قبول کردیم تجلیل در سال 94 برگزار شود تا بتوانیم از نظر مالی بهتر و بیشتر در خدمت قهرمانان باشیم.  عزیزپور تصریح کرد: به هر طریق استاندار خواهان تجلیل بوده و هست و قول می‌دهیم طی ماه‌های آینده به نحو احسن در خدمت قهرمانان باشیم.

 عیدی آقای نماینده به قهرمانان و سخنان امیدوارکننده

در این دیدار، ايرج عبدی نیز در سخنانی ضمن تایید صحبتهای قهرمانان معلول استان گفت: در مجلس قانونی وضع کردیم که ادارات سهم استخدامی معلولان و جانباز را مشخص کنند و مصوب شده که حتماً معلولان و جانبازان از اولویت‌های استخدام باشند و پیگیر هستیم مسوولان مربوطه این مهم‌، در خصوص ورزشکاران و قهرمانان استان در جهت جذب و استخدام‌شان کوتاهی نکنند.

بازدید ایرج عبدی و  علی یاور عزیز پور فرد از مجموعه ورزشی تختی خرم آباد|پایگاه خبری تحلیلی ورزش لرستان

نماینده مردم در مجلس گفت: حتما در خصوص حمایت‌های سازمان بهزیستی  و دیگر مسوولان صحبت خواهد شد و  اگر کم‌کاری صورت گرفته باشد پیگیر خواهیم شد تا در جهت رفع مشکلات شما بطور جدی عمل نمایند البته در بعضی موارد قوانین با مسئولان اجازه نمی دهند که آنطور که باید حمایت کنند.

عبدی خطاب به مسوولان ورزش استان و هیات گفت: کل مشکلات ورزشکاران و قهرمانان را در قالب نامه‌ای به او ارائه نمایند تا در سطح سازمان‌های کشوری و وزارت خانه پیگیری نماییم تا مطالبات بحق ورزشکاران را برای استان جذب کنیم.

وي مقرر کرد شخصاً 10میلیون ریال، اداره کل ورزش و جوانان 10 ریال و هیات جانبازان و معلولان استان هم مبلغ 10 مبلیون ریال به ورزشکاران و قهرمانان پاداش نقدی پرداخت نمایند.

 همچنین در پایان این دیدار این نمایده مجلس جدا از مبالغ تعیین شده به عنوان عیدی، مبلغ یک میلیون ریال نقداً به اردشیر کاظمی مربی معلولان و جانبازان اهدا کرد.

 سیداحمدموسوی

 انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده