بدون شک داشتن شمه‌های مدیریتی برای افرادی که سکان هر بخشی را بر عهده دارند، بسیار حائز اهمیت است که می‌تواند به ارتقاء سطح فنی مجموعه‌ کمک کند.

کد خبر: ۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۱

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، هیات‌های ورزشی استان به خاطر پایین آمدن سطح درآمد دولت و کاهش اعتبارات، با مشکلات مالی فراوانی روبرو شده‌اند که در کار آن‌ها خلع ایجاد کرده است و نارضایتی ورزشکاران را نیز در پی داشته‌است.

از سویی دیگر برخی از روئسای هیات‌های ورزشی سابقه مدیرتی قبلی ندارند و حتی توانایی اداره کردن یک ورزش و فراهم کردن امکانات اولیه را برای ورزشکاران زیر مجموعه خود را ندارند.

بسیاری از افرادی که ریاست یا سرپرستی هیات‌ها را برعهده دارند، اگر چه قصد کمک کردن به ورزش مورد نظر وارد گویی شده‌اند، ولی چون از برنامه‌ریزی‌های مدیریتی چیزی نمی‌دانند، برنامه خاصی نیز ندارند و منتظرند بر اساس تقویم اجرایی فدراسیون برنامه‌ها را پیگری کنند و حتی برخی از برنامه‌ها را به صورت فرمایشی انجام می‌دهند.

این در حالی است که کمتر هیاتی هم اکنون لیگ استانی در همه رشته‌های پایه تا بزرگسال را برگزار می‌کنند و حتی برخی از هیات‌های ورزشی از برگزار کردن لیگ بزرگسالان نیز عاجز هستند و توانایی برگزاری آن را ندارند.

عده‌ای از روئسای هیات‌های ورزشی، فقط به دنبال اندک بودجه اداره ورزش و جوانان هستند که به آن‌ها برای اداره هیات بدهند و گویی خودشان هیچ توانی برای جذب اسپانسر ندارند و اگر هم دارند، معمولاً افرادی هستند که کمک‌های خیلی ناچیزی را برای آن ورزش، تقبل می‌کنند.

شاید لرستان یک استان صنعتی نباشد، که هیات‌های ورزشی بخواهند از طریق آن‌ها منابعی را برای خود جذب کنند، ولی بدون شک راه‌های فراوانی وجود دارد که صاحبان ورزش استان می‌توانند با تدبیر و خرد منطقی از خارج لرستان سرمایه گذارانی جذب کنند.

قدرت چانه زنی نمایندگان مردم در مجلس، سرمایه داران بومی خارج از استان، هلدینگ‌های اقتصادی، شرکت‌های بزرگ دولتی و غیر دولتی، استفاده از حمایت ادارات دولتی، محل پرداخت‌های مالیاتی شرکت‌ها و غیره می‌تواند بسترهایی را به وجود بیاورد که درآمد هیات‌ها فراتر از گذشته باشد.

بدون شک در اینجا اداره ورزش و جوانان لرستان، می‌توانند دوره‌های مدیریتی که شامل سرفصل‌های مورد نیاز ورزش استان باشد را برگزار کند تا روسای هیات‌های ورزشی به توانمندی بیشتری دست یابند.

مشکلات موجود در لرستان در حالی رقم خورده است که این استان در سالیان گذشته تا بحال به خاطر عدم تداوم مدیریتی ضربه های محمی را خورده است، چرا که عمر مدیریتی در ورزش لرستان بسیار پایین است و باعث شده ورزشکاران مستعد لرستانی نتوانند به جایگاه‌های مطلوبی در عرصه‌های ملی و بین المللی دست بیابند.

به هر جهت امیدواریم سال آینده، سال شکوفایی ورزش لرستان باشد و تیم مدیریتی استان بیشتر از گذشته به ورزش لرستان توجه کنند.

*میلاد فاضلی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده