پس از 6 بار عمل قلب؛

خداکرم بیرانوند یکی از این کشتی‌گیران با سابقه و پر افتخار لرستانی در شهرستان پلدختر به علت عارضه قلبی در بستر بیماری به سر می‌برد و چشم‌انتظار مساعدت مسئولان است.

کد خبر: ۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان، کشتی از جمله رشته‌های محبوب و پرطرفدار در شهرستان پلدختر است که به واسطه وجود قهرمانان متعدد در دوره‌های مختلف و همچنین پیشینه تاریخی از حیث راه‌اندازی نخستین باشگاه کشتی در سال 1349 و درخشش کشتی‌گیران پلدختری در مسابقات استانی، کشوری، آسیایی، جهانی و بین‌المللی به یکی از قطب‌های کشتی استان لرستان تبدیل شده، به طوری که اخیرا نیز چند کشتی‌گیر جوان این شهرستان در مسابقات جایزه بزرگ، آزاد ایران و جوانان کشور روی سکوی قهرمانی رفتند.

خداکرم بیرانوند یکی از این کشتی‌گیران با سابقه و پرافتخار لرستانی در شهرستان پلدختر است که به علت عارضه قلبی در بستر بیماری به سر می‌برد و چشم‌انتظار مساعدت مسئولان است.

این کشتی‌گیر با سابقه و پرافتخار لرستانی که در شهرستان پلدختر ساکن است، برای ششمین بار از ناحیه قلب تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

وی که به همراه دو برادر دیگرش روح‌الله بیرانوند عضو سابق تیم ملی نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی تهران و علی بیرانوند از قهرمانان سابق کشتی کشور از خانواده‌ای کشتی‌خیز بوده، پیش از این به دلیل عارضه قلبی بیش از پنج بار به اتاق عمل رفته است، وی عناوین مختلفی از جمله نائب قهرمان نخستین المپیاد نوجوانان ایران در رشته آزاد، نائب قهرمان المپیاد بین‌المللی کشورهای مسلمان در رده جوانان، قهرمان انتخابی تیم ملی امیدهای ایران در مرحله اول، نائب قهرمان مرحله اول انتخابی تیم ملی بزرگ‌سالان ایران در سال 1374، نفر سوم و نفر اول انتخابی نیروهای مسلح ایران در سال‌های 76 و 77 در رشته آزاد، نفر دوم تیم‌های برتر ایران در رشته فرنگی و نفر چهارم جوانان ایران را در کارنامه افتخارات خود دارد.

بیرانوند بین سال‌های 76 تا 83 در رده‌های سنی مختلف عضو تیم منتخب لرستان در مسابقات کشوری بوده است، این در حالی است که در نخستین حضور خود به عنوان فنی‌ترین کشتی‌گیر لرستان انتخاب شده و در مسابقات رسمی چهار بار به عنوان فنی‌ترین کشتی‌گیر استان لرستان این عنوان را کسب کرد.

خداکرم بیرانوند در سال 84 متاسفانه در حین مسابقه کشتی دچار عارضه قلبی شده و تاکنون بیش از پنج بار مجبور به عمل سنگین جراحی از ناحیه قلب شده است.

این کشتی‌گیر پرافتخار لرستان که در بستر بیماری به سر می‌برد، به خبرنگار فارس در پلدختر گفت: چندی پیش برای ششمین بار در بیمارستان امام خمینی تهران مورد عمل جراحی قلب قرار گرفتم که برای تامین هزینه‌های درمانی این عمل با مشکل مواجه شدم.

وی افزود: هزینه‌های بالای درمان به خصوص جراحی قلب و داروها بسیار سنگین بود، به همین علت چون تمکن مالی نداشته و قادر به تامین هزینه‌ها نشدم، به ناچار علیرغم میل باطنی طلاهای مادرم را فروختم، تا این هزینه‌های سرسام‌آور را تامین کنم.

خداکرم بیرانوند ادامه داد: مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان استان لرستان و ورزش پلدختر حتی یک دل‌جویی ساده هم از بنده نکرده و تاسف‌بارتر اینکه به عیادتم هم نیامدند.

این کشتی‌گیر پرافتخار لرستانی خاطرنشان کرد: از هزینه‌های درمانی و تألمات روحی و فشار بیماری ناراحت نیستم، از این رفتارها و بی‌تفاوتی‌های مسئولان ورزش دلم گرفته و از آن رنج می‌برم.

وی با چشمان اشکبار ادامه داد: هیچ یک از مسئولان استان و شهرستان پیگیر اوضاع و احوالم نبوده و این رفتارها در حالی صورت گرفته که آنها از وضعیت بیماری من به خوبی واقف و مطلع‌اند.

بیرانوند گفت: طی مکاتبات متعدد وضعیتم را به نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی اطلاع داده‌ام و با فرماندار پلدختر صحبت‌هایی داشته‌ام، حتی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان وضعیت مرا از طریق برخی دوستان و رسانه‌ها منتشر کرده‌اند، اما هیچ‌کدام حتی یک بار به عیادت من نیامده و در این زمینه نسبت به وضعیت بیماری‌ام بی‌تفاوت بوده‌اند.

بیرانوند ابراز امیدواری کرد که حداقل با موارد مشابه و سایر ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی استان لرستان مسئولان استان و شهرستان مسئولانه رفتار کنند.

این کشتی‌گیر با سابقه گفت: صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی در این‌گونه مواردی می‌توانست، برای ورزشکارانی چون من کار ساز واقع شود.  

فرماندار پلدختر  گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان باید در زمینه حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان مصدوم و بیمار چاره‌اندیشی کند.

قدرت‌الله ترابی‌نژاد با تاکید بر تمهیدات قانونی برای حمایت از ورزشکاران صدمه دیده افزود: تا جایی که امکان داشته باشد در این زمینه پیگیری می‌کنم و این ورزشکار هم باید وضعیتش را تشریح و درخواست مکتوبی از آخرین وضعیتش برای پیگیری ارائه دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز با ابراز بی‌اطلاعی از وضعیت این ورزشکار پیشکسوت گفت: در این زمینه هیچ اطلاعی نداشته‌ام و مطمئنا اگر اطلاع داشته و یا در جریان قرار می‌گرفتم در اولین فرصت از این ورزشکار عیادت می‌کردم.

علی‌یاور عزیزپور افزود: موارد مشابه داشته‌ایم که به محض اطلاع از وضعیت آنها ضمن عیادت زمینه را برای حمایت از آنها در روند درمان انجام داده‌ایم که آخرین مورد آن سجاد ندری از ورزشکاران ملی‌پوش لرستان است.

عزیزپور خاطرنشان کرد: مساعدت‌های وزارت ورزش و جوانان به دو شکل است که اگر ورزشکار دارای کارت بیمه باشد، اداره ورزش و جوانان بعد از شرح مصدومیت توسط هیئت مربوطه مصدومیت را تایید و به فدراسیون پزشکی ورزشی جهت تامین هزینه‌های درمانی و استفاده از بیمه ورزشی ارجاع می‌دهد.

وی اظهار داشت: بعد دیگر قضیه هم بدین شکل است که اگر ورزشکار و یا پیشکسوت مصدوم و یا بستری نامش به واسطه عضویت در تیم ملی و یا عناوین ملی و آسیایی و جهانی در لیست ورزشکاران و مدال‌آوران و افتخارآفرینان و یا پیشکسوتان ورزشی در وزارت ورزش ثبت شده باشد، می‌تواند از صندوق حمایت از ورزشکاران برای هزینه‌های درمانی منتفع شود.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به آمادگی این اداره‌کل ورزش و جوانان برای پیگیری وضعیت پیشکسوتان و ورزشکاران مصدوم و یا در بستر بیماری تصریح کرد: برای این ورزشکار آرزوی شفا می‌کنم و آمادگی داریم، اگر اسناد و مدارکی دال بر این دو مورد در دست دارد، برای پیگیر وضعیت خود به اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان ارائه دهد.

بر پایه این گزارش خداکرم بیرانوند پس از عمل جراحی سنگین قلب و یک دوره بلند مدت حضور در بیمارستان امام خمینی تهران هم اینک از بیمارستان مرخص شده و در منزل شخصی خود در شهرستان پلدختر در بستر بیماری به سر می‌برد، تا دوران نقاهت را سپری کند.

 عباس دارایی/فارس

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده