هر چه از مشکلات ورزش استان بنویسیم تمامی نخواهد داشت، مشکلاتی که فقط ما را در سراشیبی حرکت به عقب می‌اندازد و راه را برای تمامی ورزش کاران و قهرمانان این استان هموارتر نمی‌کند.

کد خبر: ۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ورزش لرستان؛ هر چه از مشکلات ورزش استان بنویسیم تمامی نخواهد داشت، مشکلاتی که فقط ما را در سراشیبی حرکت به عقب می‌اندازد و راه را برای تمامی ورزش کاران و قهرمانان این استان هموارتر نمی‌کند.

اما اگر بخواهیم از تمام مشکلات سخن بگوییم مجال نیست ولی یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که فوتبال استان لرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، نبود زمین های فوتبال در سطح استان به خصوص در شهر 800هزار نفری خرم آباد است.

این در حالی است که در شهرستان خرم‌آباد بیش از 50باشگاه فعالیت دارند و باید شرایطی فراهم شود که تمامی این تیم‌ها تمرینات خود را انجام بدهند، اما این در حالی نادیده گرفته می‌شود که هیأت فوتبال لرستان فقط 3چمن در اختیار دارد از جمله چمن اصلی که فقط برای تیم‌هایی هم‌چون خیبر است که در مسابقات کشوری حضور دارند اما چمن شماره 2و3 استادیوم تختی؛ چمن شماره 2 که از لحاظ ابعاد استاندارد نیست و شرایط برگزاری مسابقه را ندارد و چمن شماره 3 نیز که باید تمامی مسابقات را میزبانی کند و در اختیار تمامی تیم‌ها قرار بگیرد اما متاسفانه آن هم از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و به همین خاطر وقتی به چمن این زمین نگاه می‌کنی، متوجه می‌شوی که رنگ به رخسارش نمانده است چرا که تمامی تیم‌ها باید نگاه‌شان به این دو چمن باشد که ببینند آیا زمان خالی برای تیمشان پیدا می شود یا همچنان باید در انتظار بمانند.

طبیعی است که این 2چمن جوابگوی خیل عظیم تیم‌ها و علاقمندان پرطرفدار ترین ورزش در خرم‌آباد نیست. این در حالی است که تیم‌های سالنی هم با مشکلات مشابهی مواجه هستند.

متاسفانه هیأت فوتبال استان، سالن در اختیار ندارد و باشگاه‌ها باید به دنبال مجموعه‌های باشند که در اختیار بخش خصوصی قرار دارند اما تمام ماجرا این نیست چرا که باید هزینه‌های فراوانی بابت سالن پرداخت کنند از طرفی پرداخت این هزینه‌ها خود یک مشکل است و وقت خالی پیدا کردن هم خود معضل دیگری است.

این در حالی است که تمامی سالن ها در اختیار ادارات قرار می گیرد اداراتی که کارمندانشان برای تفریح و زمان استراحت خود به سالن های ورزشی می آیند این حق که افراد و کارمندان هم باید تفریح سالم داشته باشند بر کسی پوشیده نیست اما این حق کشی آنجا بیشتر نمود می یابد کسانی که در ورزش فوتسال به صورت حرفه ای مشغول هستند و یا در این ورزش تمرینات مدونی دارند؛ دیگر زمانی برای تمرینات آن‌ها باقی نمی‌ماند زیرا کارمندانی که برای تفریح به سالن می‌روند زمین را در اختیار دارند ولی کسانی که مسابقه دارند، زمین تمرینی در اختیار ندارند.

سوالی که از مسئولین ورزش استان داریم این است؛ در استانی که این همه استعداد وجود دارد آیا هیأت فوتبال لرستان نباید در قسمت‌های مختلف شهر چمن و سالن در اختیار داشته باشد تا پیشرفت فوتبال در استان با وجود امکانات سخت افزاری روند روبه رشدی را شروع کند؟

امروزه امکانات سخت افزاری نقش چشم گیری در پیشرفت فوتبال در کشورها دارد و در کشور ما نیز استان هایی که امکانات خوبی در اختیار دارند، تیم‌های قدرتمندی از جمله اهواز، اصفهان، تبریز، مشهد و تهران در تمامی پایه‌ها را در اختیار دارند.

این در حالی است که اگر همه مسئولان همت کنند حداقل برخی مشکلات در ورزش لرستان برای ورزشکاران و تیم ها مرتفع خواهد شد به طوری که اگر ادارات در سطح استان که سالن‌ها در اختیارشان قرار دارد هر کدام یک تیم را تحت پوشش قرار می‌دادند شاید حداقل از طریق آن‌ها، زمین فوتبال در اختیار تیم‌ها قرار داده می شد و کمکی در جهت رفع مشکلات تیم ها صورت می گرفت.

محمد ناصری/ مربی فوتبال

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین
انتقادات و پیشنهادات
نتایج زنده